Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Судді просять відкрити справу проти Порошенка та голови НБУ у звязку з рішенням по ПриватБанку

Судді просять відкрити справу проти Порошенка та голови НБУ у звязку з рішенням по ПриватБанку

Судді вважають, що заяви президента, голів Нацбанку та Мін'юсту щодо рішення по ПриватБанку є тиском з ознаками злочину

Судді просять відкрити справу проти Порошенка та голови НБУ у звязку з рішенням по ПриватБанку
Фото: УНІАН

Судді колегії, що ухвалила рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, звернулися до голови Вищої ради правосуддя (ВРП) із заявами про втручання в їхню діяльність. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Окружного адміністративного суду міста Києва.

Також судді направили відповідні заяви про вчинення кримінального правопорушення до голів Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування.

«Судді просять розпочати досудове розслідування стосовно глави держави, міністра юстиції та голови НБУ шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за результатами якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Як зазначають судді у своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їхнє рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність і неупередженість», –йдеться в повідомленні.

Судді вважають, що такі дії президента, голів Нацбанку та Мін'юсту були здійснені з метою тиску на склад суду та мають ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.376 Кримінального кодексу України (втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або домогтися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища).

Крім цього, судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч.1 ст.109 КК, «оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підкорення власній волі, що прямо суперечить принципам, закріпленим у Конституції України».

Судді зауважили, що заяви топ-чиновників були спрямовані, зокрема, на звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) без належних на це правових підстав, оскільки законодавчо вони не мають таких повноважень.

Судді також зазначили, що в цих діях є склад злочину за ч.2 ст.344 КК, зокрема, незаконний вплив на члена ВККС з метою перешкодити виконанню службових обов'язків або домогтися прийняття незаконних рішень із використанням службового становища.

Також судді вважають, що, коментуючи рішення суддів, виконавча й законодавча влада «мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї». «Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію», – зазначено в повідомленні.

У своїх заявах до ВРП судді просять вжити реальних заходів для їхнього захисту від дій керівництва держави та задля уникнення повторення таких випадків у майбутньому шляхом звернення до ДБР із заявою про скоєння злочину президентом Петром Порошенком, міністром юстиції Павлом Петренком та головою Нацбанку Яковом Смолієм, а також порушення перед парламентом питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента.

Крім цього, судді просять ВРП звернутися до ВККС щодо неприпустимості проведення оцінювання суддів Окружного адмінсуду Києва при наявному конфлікті інтересів «у зв'язку з прямою злочинною вказівкою президента Петра Порошенка перезавантажити цей суд», інформує прес-служба столичного адмінсуду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті