Рішення суду щодо ПриватБанку ускладнює співпрацю з МВФ, Світовим банком та ЄБРР – НБУ

Рішення суду щодо ПриватБанку ускладнює співпрацю з МВФ, Світовим банком та ЄБРР – НБУ

Наразі банк працює у звичайному режимі, повністю і вчасно виконує усі зобов’язання перед клієнтами

Рішення суду щодо ПриватБанку ускладнює співпрацю з МВФ, Світовим банком та ЄБРР – НБУ
фото Shutterstock

Рішення Окружного суду Києва задовольнити позов колишнього власника банку Ігоря Коломойського і визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку  створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому, ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками ПриватБанку. Про це за підсумками засідання Ради з фінансової стабільності з представниками МВФ, СБ та ЄБРР повідомляє Національний банк України.

Відкриваючи засідання, голова Національного банку Яків Смолій нагадав, що позиція Національного банку лишається незмінною:націоналізація ПриватБанку була єдиним правильним рішенням з огляду на вагомість банку для фінансової системи. Це рішення дозволило захистити кошти вкладників, в тому числі малого та середнього бізнесу, і упередити реалізацію ризиків для фінансової стабільності.

 Учасники засідання констатували, що після схвалення рішення окружним адміністративним судом Києва про неправомірність виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку ситуація залишається спокійною та контрольованою. Банк працює у звичайному режимі, повністю і вчасно виконує усі зобов’язання перед клієнтами.

Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року указом президента. До його складу входять голова Національного банку, міністр фінансів, голова НКЦПФР, голова Нацкомфінпослуг, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів, заступник голови Національного банку, заступник міністра фінансів.

Нагадаємо: 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив, що процедура виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» з ринку за участю держави є такою, що порушує норми чинного законодавства.

На тлі новин про рішення адмінсуду Києва визнати незаконною націоналізацію ПриватБанку та введення Росією нових торгових санкцій, які торкнуться майже 30% товарообігу з Україною, котирування єврооблігацій України знизились.

Як повідомлялось, головний кредитор України Міжнародний валютний фонд підтримав націоналізацію найбільшого в країні банку ПриватБанк, як і загалом очищення банківської системи України. На думку представника МВФ, те, що держава витратила 160 млрд грн на підтримку банку, було правильним рішенням, оскільки «врятувало кошти мільйонів українських громадян» та зміцнило економіку.

Президент України Петро Порошенко скликав термінове засідання РНБО, під час якого дав доручення Нацбанку стежити за стабільною роботою відділень ПриватБанку і не допустити паніки серед вкладників, а Генпрокуратурі та СБУ – дослідити можливість відкрити кримінальне провадження проти суддів, які винесли згадане рішення.

Більше про це – у матеріалі Mind «Зворотна тяга: чи повернуть націоналізований ПриватБанк Ігорю Коломойському».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті