Макроекономічна ситуація й надалі залишатиметься стабільною – Гонтарева

Макроекономічна ситуація й надалі залишатиметься стабільною – Гонтарева

Екс-очільниця НБУ назвала судову систему України «вакханалією» і наголосила на важливості того, щоб не були зруйновані досягнення її команди

Макроекономічна ситуація й надалі залишатиметься стабільною – Гонтарева
Екс-глава НБУ Валерія Гонтарева
Фото: Ксения Панченко/Family Office

22 квітня цього року Генеральна прокуратура України викликає повістками колишнього главу Адміністрації президента Бориса Ложкіна, нинішнього заступника голови апарата президента Олексія Філатова, екс-главу Національного банку України (НБУ) Валерію Гонтареву, екс-міністра екології та природних ресурсів, власника приватної газодобувної групи Burisma Миколу Злочевського та бізнесмена Костянтина Стеценка для вручення повідомлень про підозру та допит у справі бізнесмена-втікача Сергія Курченка. Гонтарева відмовилася прийти на допит до Генпрокуратури.

В інтерв'ю для Радіо Свобода екс-очільниця НБУ прокоментувала ситуацію.

Про виклик на допити

Абсолютно очевидно, що це спланована акція з повної дискредитації мене особисто і всіх реформ фінансового сектору, які я і моя команда зробили. Як ви пам’ятаєте, почалося це за три дні до першого туру виборів. Спочатку були підозри від продажного прокурора Кулика, які він вносив о 5-й ранку в реєстри з фейкових паперів, привезених з Австрії, – і все це оголосив сам генпрокурор (наприкінці березня в ГПУ заявили, що прокурор Кулик неправомірно оголосив підозри Ложкіну, Гонтаревій та Філатову. – Ред.). Потім було три повністю неправомірних рішення судів щодо ПриватБанку: оскаржена націоналізація, оскаржені пов’язані особи і оскаржена персональна гарантія Коломойського з фінансової поруки. Це повне правове свавілля, у країні – просто повний правовий хаос.

Про прогноз стосовно курсу гривні та ПриватБанк

Якщо вакханалія судової системи не зруйнує всі наші досягнення, то макроекономічна ситуація і надалі залишатиметься стабільною. Тим більше, у нас дуже інституційно сильний незалежний НБУ і дуже професійний і порядний міністр фінансів Оксана Маркарова.

У разі скасування націоналізації буде реституція (поновлення порушених майнових прав, приведення їх до стану, що існував на момент вчинення дії, якою заподіяно шкоди. – Ред.), і держава забере влиті в банк 155 млрд грн, після чого банк буде негайно визнаний неплатоспроможним і буде ліквідований. Я сподіваюся, що такого сценарію ніхто не допустить, бо це просто фінансовий колапс. Тож вірю, що правда переможе.

Про життя у Лондоні

Я живу і працюю в Лондоні вже сім місяців. Працюю в найвідомішому економічному інституті світу – Лондонській школі економіки (LSE). Займаюся глобальними питаннями монетарної політики і трансформацій центральних банків. Дуже пишаюся своєю роботою і досягнутими реформами. Пишу книгу про те, як робити всеосяжну реформу фінансового сектору, консультую центробанки і уряди інших країн. 

У Британії я працюю і ніякого бізнесу тут не маю. В Україні я допомагаю розвивати стартап Medikit – це медична платформа для лікарів і пацієнтів.

Вчора, 25 квітня, Гонтарева також повідомила, що Національному банку в разі ухвалення рішень судів про незаконність виведення з ринку збанкрутілих банків, залишиться такі банки лише ще раз ліквідувати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію