«Розумна дорога»: в Україні запущено центр моніторингу безпеки руху

«Розумна дорога»: в Україні запущено центр моніторингу безпеки руху

Пілотний проект почав працювати на ділянці дороги 21-ий кілометр Дніпровського шосе – трасі Н-01

«Розумна дорога»: в Україні запущено центр моніторингу безпеки руху
Фото: Vodafone Україна

Україна вперше запустила центр моніторингу безпеки руху – «Розумна дорога». Про це повідомила Mind прес-служба Vodafon, яка брала участь у розробці та втіленні проекту.

Над проектом працювали Міністерство інфраструктури України у партнерстві з компаніями Vodafone Україна, Nokia, Українські Новітні Технології, а також Укравтодор та Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки.

Компанія повідомила, що пілотний проект запущено 25 квітня на ділянці дороги 21-ий кілометр Дніпровського шосе – трасі Н-01. Протягом двох місяців тестування за допомогою IoT-рішення на цій дорозі будуть збирати та аналізувати статистичні дані на базі LTE-мережі Vodafone, а вже з другого півріччя 2019 року за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.

До центру моніторингу надходять такі дані:

1. Вимірювання метеопараметрів і рівнів викиду шкідливих речовин:
– температура повітря, вологість, атмосферний тиск.
– рівень викидів СО2, СН та інших шкідливих речовин: метану, аміаку, пропану, водню, ізобутану, діоксиду азоту.
2. Відео аналітика: швидкість автомобілів, розпізнавання номерних знаків, рух смугами, підрахунок автомобілів (вантажних/легкових) за напрямками руху.
3. Push to talk, push to video: голосовий зв'язок, відео зв'язок, груповий зв'язок, зв'язок через диспетчера –для дорожніх працівників і організацій з обслуговування інфраструктури доріг.

Також в межах пілотного проекту буде проведено аналіз отриманих даних, що дозволить визначити ефективність збору інформації з використанням даного обладнання на базі технології 5G. Згодом пілот буде розширено на покриття окремо взятої траси, а повномасштабний проект передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

За словами керівника Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фаріда Сафарова, проект поділено на 2 етапи.

«Перший етап – це застосування технологій IoT на базі технологій зв’язку четвертого покоління – 4G. Після демонстрації функціоналу обладнання ми плануємо повномасштабний запуск проекту та початок збору інформації з метою моніторингу та регулювання трафіку на обраній ділянці. Другий етап – це застосування технологій IoT на базі технології зв’язку п’ятого покоління – 5G. Цей етап розпочнеться у другому півріччі 2019 року та збиратиме таку ж саму інформацію, але з суттєвою різницею у швидкості», – сказав він.

«Протягом останніх чотирьох років Україна пройшла вражаючий шлях. Ще чотири роки потому ми не мали мережі 3G, а зараз вона охоплює майже 90% населення України. Трохи більше року минуло після тендеру на зв’язок четвертого покоління – LTE. Зараз ця мережа охоплює 57% населення України. Цей шлях країни Європи проходили протягом багатьох років, а Україна здолала його за рік, і це дійсно вражає. Такий відчутний прогрес можливий лише завдяки плідній співпраці держави, партнерів з таких компаній, як Nokia, і операторів зв’язку, як Vodafone, які мають за плечима досвід понад 70 ринків у різних куточках світу. Інвестиції компанії в Україні склали 22 млрд грн з 2015 року. Це ті гроші і провідна технологічна експертиза, які працюють на інфраструктуру, на країну», – зауважив проект директор зі стратегії Vodafone Україна Дмитро Пономаренко.

Читайте також матеріал Mind«Розумний захист»: як заощадити на страхуванні автомобіля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті