«Розумна дорога»: в Україні запущено центр моніторингу безпеки руху
Пілотний проект почав працювати на ділянці дороги 21-ий кілометр Дніпровського шосе – трасі Н-01

Україна вперше запустила центр моніторингу безпеки руху – «Розумна дорога». Про це повідомила Mind прес-служба Vodafon, яка брала участь у розробці та втіленні проекту.
Над проектом працювали Міністерство інфраструктури України у партнерстві з компаніями Vodafone Україна, Nokia, Українські Новітні Технології, а також Укравтодор та Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки.
Компанія повідомила, що пілотний проект запущено 25 квітня на ділянці дороги 21-ий кілометр Дніпровського шосе – трасі Н-01. Протягом двох місяців тестування за допомогою IoT-рішення на цій дорозі будуть збирати та аналізувати статистичні дані на базі LTE-мережі Vodafone, а вже з другого півріччя 2019 року за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.
До центру моніторингу надходять такі дані:
1. Вимірювання метеопараметрів і рівнів викиду шкідливих речовин:
– температура повітря, вологість, атмосферний тиск.
– рівень викидів СО2, СН та інших шкідливих речовин: метану, аміаку, пропану, водню, ізобутану, діоксиду азоту.
2. Відео аналітика: швидкість автомобілів, розпізнавання номерних знаків, рух смугами, підрахунок автомобілів (вантажних/легкових) за напрямками руху.
3. Push to talk, push to video: голосовий зв'язок, відео зв'язок, груповий зв'язок, зв'язок через диспетчера –для дорожніх працівників і організацій з обслуговування інфраструктури доріг.
Також в межах пілотного проекту буде проведено аналіз отриманих даних, що дозволить визначити ефективність збору інформації з використанням даного обладнання на базі технології 5G. Згодом пілот буде розширено на покриття окремо взятої траси, а повномасштабний проект передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.
За словами керівника Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фаріда Сафарова, проект поділено на 2 етапи.
«Перший етап – це застосування технологій IoT на базі технологій зв’язку четвертого покоління – 4G. Після демонстрації функціоналу обладнання ми плануємо повномасштабний запуск проекту та початок збору інформації з метою моніторингу та регулювання трафіку на обраній ділянці. Другий етап – це застосування технологій IoT на базі технології зв’язку п’ятого покоління – 5G. Цей етап розпочнеться у другому півріччі 2019 року та збиратиме таку ж саму інформацію, але з суттєвою різницею у швидкості», – сказав він.
«Протягом останніх чотирьох років Україна пройшла вражаючий шлях. Ще чотири роки потому ми не мали мережі 3G, а зараз вона охоплює майже 90% населення України. Трохи більше року минуло після тендеру на зв’язок четвертого покоління – LTE. Зараз ця мережа охоплює 57% населення України. Цей шлях країни Європи проходили протягом багатьох років, а Україна здолала його за рік, і це дійсно вражає. Такий відчутний прогрес можливий лише завдяки плідній співпраці держави, партнерів з таких компаній, як Nokia, і операторів зв’язку, як Vodafone, які мають за плечима досвід понад 70 ринків у різних куточках світу. Інвестиції компанії в Україні склали 22 млрд грн з 2015 року. Це ті гроші і провідна технологічна експертиза, які працюють на інфраструктуру, на країну», – зауважив проект директор зі стратегії Vodafone Україна Дмитро Пономаренко.
Читайте також матеріал Mind – «Розумний захист»: як заощадити на страхуванні автомобіля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].