Голландія встановить найбільшу в світі плаваючу сонячну електростанцію

Голландія встановить найбільшу в світі плаваючу сонячну електростанцію

Острови панелей сконструйовані таким чином, щоб повертатися за сонцем

Голландія встановить найбільшу в світі плаваючу сонячну електростанцію
Dreamstime.com

Голландська компанія Floating Solar веде роботи зі встановлення найбільшої в світі плаваючої сонячної електроустановки – мережі з 73 500 панелей на 15 островах в Андіжському водосховищі (на півночі Нідерландів). Особливість цієї електростанції в тому, що панелі зможуть повертатися вслід за сонцем під час його руху по небу, пише energycentral.com.

Будівництво перших трьох островів, кожен з яких має діаметр 140 метрів, планується завершити наприкінці листопада.

«Система відстеження сонця повертає «острів» навколо осі, одночасно утримуючи його на одному і тому ж місці», – пояснив керуючий директор Floating Solar Арно ван Друтен.

«У вас може бути два варіанти: один – автоматично відстежувати потік світла. Але оскільки положення сонця в найближчі роки сильно не зміниться, алгоритм можна просто запрограмувати», – додав директор.

Можливість комплексів панелей міняти своє положення також покликана мінімізувати збитки в разі штормів на водосховищі.

«Технологія управління погодними ризиками гарантує, що якщо «острів» опиниться в небезпеці через сильний вітер і хвилі, він займе положення, при якому хвилі будуть вільно проходити через структурні елементи комплексу», – зазначив топ-менеджер.

Разом з тим, система спроектована так, щоб витримувати вітри швидкістю близько 100 км/год.

За інформацією The Guardian, розробка такої установки стала альтернативою вітряним електростанціям і обумовлена необхідністю захисту місцевої екосистеми, зокрема місцевих перелітних птахів, яким дуже шкодять вітряні ЕС.

Нагадаємо, Китай побудував найбільшу в світі сонячну електростанцію на воді: плавуча конструкція даватиме 40 МВт енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті