«Газпром» оскаржує в суді Люксембургу арешт активів за заявою «Нафтогазу»

«Газпром» оскаржує в суді Люксембургу арешт активів за заявою «Нафтогазу»

Влітку 2018 року українська компанія розпочала процес примусового стягування $2,56 млрд через арешт активів «Газпрому» в Швейцарії, Великобританії та Нідерландах

«Газпром» оскаржує в суді Люксембургу арешт активів за заявою «Нафтогазу»
фото Shutterstock

Російська енергетична компанія «Газпром» 15 квітня звернулась до суду Люксембургу із заявою про оскарження арешту активів за заявою «Нафтогазу» і вступ в процес. Про це йдеться в звіті російського газового холдингу, передає «ТАСС».

У ньому наголошується, що 15 лютого 2019 року НАК «Нафтогаз України» направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і «Газ Капітал С.А.» повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів ПАТ «Газпром» в м Люксембурзі.

«15 квітня 2019 ПАТ «Газпром» з метою захисту своїх прав звернулося до суду м. Люксембургу із заявою про оскарження арешту і вступ в процес», – йдеться в документі.

У грудні 2017 і лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у спорах «Газпрому» і «Нафтогазу» про постачання газу в Україну і його транзит через територію країни, зобов'язавши російську компанію виплатити української $2,56 млрд. «Газпром» ці рішення оскаржила . Апеляційний суд округу Свеа в Швеції призначив слухання по апеляції «Газпрому» на жовтень 2019 року.

«Газпром» в березні 2018 року повідомив НАК «Нафтогаз України» про необхідність відновити баланс інтересів сторін за договорами, порушений раніше рішеннями Стокгольмського арбітражу, і запропонував провести переговори з цього питання. Переговори не привели до успіху, тому 20 квітня 2018 року «Газпром» направив в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма прохання про арбітраж з вимогою про зміну або розірвання контрактів з НАК «Нафтогаз України» на поставку і транзит газу через територію України з метою відновлення балансу контрактних зобов'язань і усунення виниклої асиметрії відповідальності сторін. «Нафтогаз України» подав відповідь на це прохання про арбітраж 22 травня 2018 року і пред'явив зустрічні вимоги за контрактами.

Розгляд даної справи об'єднано з позовом «Нафтогазу» про перегляд тарифу на транзит газу, який українська компанія подала в липні 2018 року, українська компанія вимагає переглянути тариф з 18 березня 2018 року і стягнути з «Газпрому» $11,58 млрд за період з 18 березня 2018 року до закінчення терміну дії контракту на транзит. У компанії відзначали, що рішення слід очікувати вже після 2019 року, коли закінчиться дія 10-річного контракту на транзит газу між «Нафтогазом» і «Газпромом».

З 2009 року між «Газпромом» і «Нафтогазом» діють два контракти – про постачання газу в Україну і про його транзит через територію країни в Європу. Обидва закінчуються в кінці 2019 року. З 2012 року «Нафтогаз» перестав повністю вибирати законтрактований обсяг, а з листопада 2015 Київ взагалі не закуповував російський газ, замінивши його реверсним газом з Європи. «Газпром» в свою чергу, не прокачував через Україну домовлений обсяг газу. У 2014 році компанії почали судові розгляди щодо обох контрактів.

Влітку 2018 року «Нафтогаз» почав процес примусового стягнення $2,56 млрд через арешт активів російського холдингу в Швейцарії, Великобританії та Нідерландах. Шведський апеляційний суд округу Свеа припиняв виконання рішення Стокгольмського арбітражу, проте пізніше ця міра була скасована. В «Нафтогазі» заявили, що продовжать домагатися арешту активів «Газпрому».

Раніше Mind писав, що Лондонський суд заборонив «Газпрому» виводити активи з Англії та Нідерландів.

Як повідомлялось, борг ПАТ «Газпром» (РФ) перед НАК «Нафтогаз України» через невиконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про виплату $2,56 млрд збільшився майже на $200 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло