Заступник генпрокурора США Род Розенстайн подав у відставку

Заступник генпрокурора США Род Розенстайн подав у відставку

Він мав піти ще в березні, але затримався на посаді у зв’язку із закінченням розслідування Мюллера

Заступник генпрокурора США Род Розенстайн подав у відставку
Род Розенстайн
фото twitter.com/RJRosenstein

Заступник генерального прокурора США Род Розенстайн, який у травні 2017 року призначив спецпрокурора Роберта Мюллера для розслідування зв’язків між виборчим штабом Дональда Трампа та російською владою, подав у відставку. Про це повідомляє Reuters.

Його відставка не стала несподіванкою. Розенстайн мав піти у відставку в березні цього року, але йому довелося попрацювати довше, щоб допомогти генпрокурору США Вільяму Барру з розслідуванням Мюллера, яким він керував. Звіт Мюллера було опубліковано 18 квітня.

Зазначається, що Розенстайн припинить роботу 11 травня, а новим заступником генпрокурора США буде призначено Джеффрі Розена, який зараз є заступником міністра транспорту.

У своєму листі до Трампа Розенстайн зазначив, що він допомагав укомплектувати відділ чиновниками, «відданими цінностям, які роблять Америку величною», та додав, що «Америка понад усе» .

Республіканця Розенстайна часто критикував Трамп та його союзники, зокрема і через призначення ним Мюллера. Він також брав участь у прийняття рішень у Мін’юсті США, які критикували демократи.

Втім видання зазначає, що Розенстайн зіграв помітну роль в оцінці доказів, зібраних спецпрокурором, і вирішив, що Трампа не слід обвинувачувати.

Минулої осені Розенстайн ледь не втратив свій пост після того, як виник скандал, пов’язаний із публікацією в The New York Times, у якій йшлося про те, що одразу після обрання Трампа помічник генпрокурора обговорював із колегами шляхи та методи його усунення з Білого дому.

Нагадаємо: 18 квітня було опубліковано звіт за розслідуванням спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року.  Розслідування тривало 22 місяці, звіт зайняв 448 сторінок, але змову Трампа з російською владою виявити не вдалося, як і перешкоджання американського лідера правосуддю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло