Фонд гарантування розкрив схему виведення коштів АТ «Фортуна-банк» (ВІДЕО)

Фонд гарантування розкрив схему виведення коштів АТ «Фортуна-банк» (ВІДЕО)

Гроші вкладників були виведені власниками банку через схемне кредитування

Фонд гарантування розкрив схему виведення коштів АТ «Фортуна-банк» (ВІДЕО)
Фото: Pixabay.com

Фактично всі гроші вкладників  АТ «Фортуна-банк» були виведені власниками банку через схемне кредитування. При балансовій вартості активів на рівні 2,3 млн грн балансова вартість кредитного портфелю склала 2,2 млн грн. Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Про це розповіла заступник директора-розпорядника ФГВФО Наталія Рудуха в ефірі радіо «Голос Столиці» і зазначила, що кредитний портфель банку складають кредити, видані пов’язаним особам на суму близько 2,1 млн грн.

Кредитні договори на суму 1,5 млн грн були бланкові, тобто не передбачали жодного забезпечення.

Загальна сума акцептованих кредиторських вимог складає 991,8 млн грн, з яких погашено близько 186 млн грн.

Банку потрібно виплатити своїм кредиторам ще близько 700 млн грн, при цьому оціночна вартість його активів складає лише 595,2 млн грн.

Рішенням правління НБУ від 26 січня 2017 року АТ «Фортуна-банк» було визнано неплатоспроможним, після чого 27 січня в банку було запроваджено тимчасову адміністрацію. Процедуру ліквідації банку розпочато 22 лютого 2017 року.

Станом на 1 квітня 2019 року вкладникам банку в межах гарантованої суми виплачено 88,4 млн грн.

Нагадаємо: ФГВФО розповів про схеми спустошення банку «Петрокоммерц-Україна» на 1 млрд грн. Більша частина активів виводилася із застосуванням схеми «схлопування» кредиту та депозиту

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло