Міжнародні резерви України зменшилися до $20,5 млрд в квітні
Резерви скоротилися на 0,5% через значні обсяги погашень за державним боргом

Міжнародні резерви України зменшилися на 0,5% за підсумками квітня до $20,5 млрд. Про це повідомив Національний банк України (НБУ).
«У квітні, попри сприятливу ситуацію на валютному ринку, вони зменшилися на 0,5% через значні обсяги погашень за державним боргом», – додав регулятор.
За його даними, динаміку резервів упродовж місяця визначала низка чинників. По-перше, виконання зобов’язань України за держборгом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті минулого місяця було спрямовано $881,7 млн (в еквіваленті).
З них $710,3 млн – на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті, $78,0 млн – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта – на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними фінансовими організаціями.
Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті на $416,6 млн та 2,6 млн євро.
По-друге, сприятлива ситуація на валютному ринку. Чиста купівля валюти НБУ на міжбанку забезпечила поповнення резервів на $299,9 млн.
У квітні пропозиція валюти перевищувала попит насамперед завдяки стабільним надходженням валютної виручки експортерів, а також вкладенням нерезидентів у гривневі державні цінні папери. У результаті Нацбанк купив на міжбанку $321,5 млн (з них $181,5 млн – у формі інтервенцій за вибором найкращої ціни), не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами. Водночас для зменшення курсових коливань упродовж місяця НБУ продав лише $21,6 млн у форматі інтервенції за єдиним курсом.
По-третє, переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $54,0 млн (в еквіваленті).
НБУ додав, що станом на 1 травня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.
Раніше Mind писав, що Нацбанк збільшив обсяги купівлі та продажу валюти на міжбанку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].