Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Іран та ЄС практично домовились про купівлю нафти в обхід санкцій США

Іран та ЄС практично домовились про купівлю нафти в обхід санкцій США

Глава МЗС Ірану заявив, що сторони знаходяться на порозі угоди, яка дозволить країні продавати нафти та отримувати від неї доходи

Іран та ЄС практично домовились про купівлю нафти в обхід санкцій США
Мохаммад Джавад Заріф, міністр закордонних справ Ірану
фото twitter.com/JZarif

Іран і Євросоюз готові укласти угоду, яка дозволить Тегерану продавати нафту, незважаючи на санкції США. Про це «РІА Новости» заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф, передає видання Euronews.

«У поточних умовах Іран здатний продавати власну нафту, ми можемо захистити свою економіку. Іран зможе здолати американські санкції. Багато країн заявили про готовність торгувати з Іраном», – повідомив іранський міністр.

«Іран і ЄС знаходяться на порозі угоди, яка, незважаючи на повернення односторонніх американських санкцій, уможливить продаж іранської нафти і отримання доходів від неї», – додав Заріф, відповідаючи на питання, які механізми Тегеран передбачив для продажу нафти.

У листопаді минулого року Вашингтон відновив санкції відносно Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.

Наприкінці квітня  Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

У відповідь на це, Іран пригрозив заблокувати поставки нафти з Перської затоки.

Днями Вашингтон направив авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників в регіон Центрального командування ВС США. Цей крок покликаний продемонструвати, що Сполучені Штати готові дати «безкомпромісну відповідь» на будь-яке посягання на свої інтереси або на інтереси своїх союзників в близькосхідному регіоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті