Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
США направили авіаносець до берегів Ірану для «безкомпромісної відповіді»

США направили авіаносець до берегів Ірану для «безкомпромісної відповіді»

У США кажуть, що не хочуть війни, проте готові відреагувати на будь-який напад з боку Тегерану

США направили авіаносець до берегів Ірану для «безкомпромісної відповіді»
фото US Navy/Wikipedia

Вашингтон направив авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників в регіон Центрального командування ВС США. Про це в неділю заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон, передає DW.

За його словами, даний крок покликаний продемонструвати, що Сполучені Штати готові дати «безкомпромісну відповідь» на будь-яке посягання на свої інтереси або на інтереси своїх союзників в близькосхідному регіоні. Болтон підкреслив, що США «не прагнуть до війни з іранським режимом», проте готові відреагувати на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ сил Ірану.

Тегеран у свою чергу пообіцяв мобілізувати всі ресурси, в тому числі використовувати сірий ринок для продажу нафти, з метою подолання наслідків від санкцій США. Як заявив раніше заступник міністра нафти з міжнародних і торгових питань Амір Хосейн Заманінія, мова йде про відповідь на обмежувальні заходи, які Іран вважає «несправедливими і незаконними».

При цьому Заманінія додав, що для подолання наслідків тиску з боку Вашингтона «буде потрібно прийняття серйозних рішень щодо фінансового та економічного регулювання, і уряд працює над цим».

Нагадаємо: у травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Цей документ передбачав виконання Тегераном ряду кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

У листопаді минулого року Вашингтон відновив санкції відносно Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.

Наприкінці квітня  Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

У відповідь на це, Іран пригрозив заблокувати поставки нафти з Перської затоки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті