США направили авіаносець до берегів Ірану для «безкомпромісної відповіді»
У США кажуть, що не хочуть війни, проте готові відреагувати на будь-який напад з боку Тегерану

Вашингтон направив авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників в регіон Центрального командування ВС США. Про це в неділю заявив радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон, передає DW.
За його словами, даний крок покликаний продемонструвати, що Сполучені Штати готові дати «безкомпромісну відповідь» на будь-яке посягання на свої інтереси або на інтереси своїх союзників в близькосхідному регіоні. Болтон підкреслив, що США «не прагнуть до війни з іранським режимом», проте готові відреагувати на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ сил Ірану.
Тегеран у свою чергу пообіцяв мобілізувати всі ресурси, в тому числі використовувати сірий ринок для продажу нафти, з метою подолання наслідків від санкцій США. Як заявив раніше заступник міністра нафти з міжнародних і торгових питань Амір Хосейн Заманінія, мова йде про відповідь на обмежувальні заходи, які Іран вважає «несправедливими і незаконними».
При цьому Заманінія додав, що для подолання наслідків тиску з боку Вашингтона «буде потрібно прийняття серйозних рішень щодо фінансового та економічного регулювання, і уряд працює над цим».
Нагадаємо: у травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Цей документ передбачав виконання Тегераном ряду кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.
У листопаді минулого року Вашингтон відновив санкції відносно Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак США зробили для восьми країн виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.
Наприкінці квітня Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.
У відповідь на це, Іран пригрозив заблокувати поставки нафти з Перської затоки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].