Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
НБУ підвищив ліміт на репатріацію дивідендів до 12 млн євро на місяць

НБУ підвищив ліміт на репатріацію дивідендів до 12 млн євро на місяць

Таке послаблення задовольняє потреби усіх працюючих в Україні підприємств з іноземними інвестиціями

НБУ підвищив ліміт на репатріацію дивідендів до 12 млн євро на місяць
Фото: Shutterstock

Національний банк (НБУ) у межах валютної лібералізації підвищив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн євро на місяць, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як пояснюють у НБУ, дане послаблення не буде критичним для збереження макрофінансової стабільності. Водночас воно сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.
Відповідні зміни щодо збільшення ліміту на репатріацію дивідендів затверджені постановою Правління НБУ №66 від 7 травня 2019 року, яке  набуває чинності з 8 травня 2019 року.

«Вільне управління отриманими в Україні прибутками – надзвичайно важливе питання для іноземних інвесторів. Збільшений ліміт у 12 млн євро на місяць фактично задовольняє потреби усіх працюючих в Україні підприємств з іноземними інвестиціями. Проте ми розуміємо, що існування цього регуляторного обмеження безумовно є певним бар’єром для нових інвесторів, і наша ціль – його повне скасування», – зазначив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Стійка тенденція поліпшення макроекономічної ситуації в Україні дає змогу продовжувати зняття валютних обмежень, які шкодять бізнес-клімату, наголошують у НБУ. Це вже друге збільшення ліміту упродовж цього року. У лютому Національний банк разом із запровадженням близько 30 інших валютних послаблень збільшив ліміт на репатріацію дивідендів з $7 млн до 7 млн євро на місяць.

Водночас валютні послаблення, запроваджені разом із введенням в дію нової ліберальної системи валютного регулювання з 7 лютого 2019 року, не мали значного впливу на фінансовий ринок. Сьогодні спостерігаються достатньо невисокі обсяги як інвестицій за кордон в рамках е-лімітів, так і репатріації дивідендів. Тому послаблення спростили ведення бізнесу, але не тиснули на курс гривні, яка зміцнилася на 4,3% від початку року. Водночас чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку становила близько $1 млрд.

Враховуючи сприятливі макроекономічні умови, спрощення репатріації дивідендів за кордон залишається одним із пріоритетних завдань дорожньої карти валютної лібералізації. Швидкість запровадження нових валютних послаблень залежатиме насамперед від темпів поліпшення макроекономічної ситуації та стану фінансового ринку.

Нагадаємо: закон про валюту набув чинності 7 лютого 2019 року.

Раніше у НБУ зазначали, що обсяги виведення бізнесом дивідендів у 2017 році дещо перевищили прогнози регулятора і склали $1,8 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті