Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Компанія співвласника мережі АТБ видобуватиме уран

Компанія співвласника мережі АТБ видобуватиме уран

Компанія планує розробляти Сафонівське родовище уранових руд в Миколаївській області

Компанія співвласника мережі АТБ видобуватиме уран
Фото: УНІАН

Компанія «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ, Миколаївка Миколаївської обл.) планує розробляти Сафонівське родовище уранових руд в Казанківському районі Миколаївської області. Про це пише Укррудпром з посиланням на повідомлення в реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище.

Згідно з ним, компанія має намір здійснювати видобуток способом свердловинного підземного вилуговування. Сировин перероблятимуть на місці, для чого зведуть видобувний і переробний комплекси.

Очікуваний обсяг видобутку на родовищі – в межах 150-200 тонн урану на рік. Готова продукція – чорновий концентрат урану.

За оцінкою фахівців компанії, для розміщення переробного комплексу потрібно близько 4 га землі, загальна потреба в земельних ресурсах – близько 255 га.

Додамо, наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала «АЕСУ» спеціальні дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд в країні. Серед них – Сафонівське, Михайлівське (обидві – Миколаївська обл.), Сурське і Новогуровське (обидві – Дніпропетровська обл.).

Всі ліцензії видані терміном на п'ять років.

Нагадаємо, співвласникові української торгової мережі «АТБ» Геннадію Буткевичу належить 83,4% акцій ТОВ «Атомні енергетичні системи України». Ще по 8,3% «АЕСУ» володіють Олександр Настенко і Віталій Якименко, які також є міноритарними акціонерами ТОВ «Пержанська рудна компанія» (Олевськ Житомирської обл.)  і ТОВ «Титан-апатитова група» (Київ).

Буткевіч також вказаний як кінцевий бенефіціар ТОВ «Схід Енергоресурс», що володіє ліцензією на нафтогазову Новософіївську площу (Харківська обл.) і ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» (Полтава).

Раніше Mind писав, що співвласник мережі «АТБ» Буткевич має ліцензію на видобуток урану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті