Безготівкові розрахунки українців за кордоном у 2018 році склали $3,6 млрд

Безготівкові розрахунки українців за кордоном у 2018 році склали $3,6 млрд

Витрати українських туристів у 8-9 разa перевищують витрати іноземних відвідувачів України

Безготівкові розрахунки українців за кордоном  у 2018 році склали $3,6 млрд
Фото: pixabay.com

Українці у 2018 році купили туристичних путівок закордон майже на $8 млрд, згідно з офіційними даними НБУ. Безготівкові розрахунки українців за кордоном склали $3,6 млрд (на $1 млрд більше, ніж у 2017 році), готівкові розрахунки вдвічі більші. Про це повідомляє НВ Бізнес.

При цьому іноземні відвідувачі витратили в Україні за безготівковими розрахунками – всього $1,2 млрд  (у минулому році $800 млн). Міністерство економіки відзвітувалося про 14,2 млн туристів за минулий рік.

Іноземці майже нічого не витрачають на путівки до України, бо український туристичний продукт, як такий не сформований, повідомляє голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова. Тому іноземці у 90% випадків приїздять самостійно. Це означає, що у безготівкових витратах дуже часто міститься бронювання готелю, трансферу, перельоту.

Таким чином витрати українських подорожувальників у 8-9 разів перевищують витрати іноземних відвідувачів в Україні. Україна недоотримує більше $10 млрд щорічно, не розвиваючи українську туристичну індустрію, повідомляє  Анна Романова.

ТОП–3 громадян країн, які в’їжджають в Україну – це молдавани, білоруси і росіяни. Це підтверджують дані мобільних операторів за персоніфікацією осіб, які входять в роумінг на території України. Вже потім йдуть поляки, угорці, румуни, словаки, турки, ізраїльтяни, німці, американці, азербайджанці.

Кількість в'їздів ледь перевищує 14 млн (у 2012 році було 25 млн), а ось виїздів українців – близько 27 млн, що вдвічі перевищує в’їзди.

Раніше повідомлялося, що у Євросоюзі реформують правила щодо надання шенгенських віз. Відтепер якщо ви сумлінний мандрівник, термін дії візи для вас буде поступово подовжуватися.

Нагадаємо: МЕРТ повідомив, що надходження туристичного збору у 2018 році зросли на 29,2%. Сукупні надходження туристичного збору та податкових платежів з туристичної галузі зросли на 20,7%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло