Прокуратура Франції почала розслідування проти хімічного гіганта Monsanto
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Прокуратура Франції почала розслідування проти хімічного гіганта Monsanto

Компанію звинувачують в складанні списку критиків її продукції з метою впливати на них

Прокуратура Франції почала розслідування проти хімічного гіганта Monsanto
monsantoglobal.com

Прокуратура Франції в п'ятницю, 10 травня, відкрила попереднє розслідування відносно компанії Monsanto. Її звинувачують в складанні списку осіб, які критикують продукцію компанії, з метою надалі впливати на цих осіб, передає Deutsche Welle  з посиланням на французькі ЗМІ.

До списку увійшли близько 200 чоловік, в числі яких – журналісти і парламентарії.

Компанія, яка з червня 2018 року належить німецькому концерну Bayer, не перший місяць є об'єктом підвищеного інтересу правоохоронних органів. У засобі для знищення бур'янів,  який виробляється компанією Monsanto, міститься гербіцид гліфосат. У березні суд в Сан-Франциско визнав цю хімічну речовину «значним фактором», який вплинув на розвиток онкологічного захворювання у 70-річного чоловіка, який активно використовував його впродовж майже трьох десятиліть.

Справа вперше розглядалася в федеральному суді США. Загалом в американських судах знаходиться майже 13,5 тисяч позовів проти Monsanto.

Через судові позови Bayer втратив близько 30 млрд євро ринкової вартості

У жовтні 2018 року суд в Каліфорнії зобов'язав Monsanto виплатити іншому потерпілому з онкологічним захворюванням $78 млн. Присяжні визнали, що гліфосат «значною мірою» сприяв розвитку захворювання у 46-річного чоловіка, який також використав продукцію компанії протягом кількох років. На думку присяжних, Monsanto не попереджав покупців про те, що гербіциди можуть призвести до онкологічних захворювань.

У експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров'я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і деякі  регулюючі органи в Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. У свою чергу, в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном.

Раніше французький суд визнав виробника пестицидів Monsanto винним у хворобі фермера.

Ще  один фермер судиться з аграрним гігантом Monsanto, звинувачуючи компанію в свідомому виведенні на ринок отруйних для людей хімікатів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло