Понад 180 країн вирішили разом боротися з пластиковим сміттям
Країни Євросоюзу не зможуть експортувати забруднені пластикові відходи в Азію та Африку

Близько 1400 представників 187 країн світу ухвалили в Женеві угоду, що регулює глобальний експорт пластикового сміття, і передбачає можливість заборони експорту забруднених і проблематичних пластикових відходів з ЄС в Азію та Африку, передає DW.
Документ був затверджений 10 травня за підсумками консультацій, що тривали 12 днів і є доповненням до прийнятої в 1989 році Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів.
Пакт не підписав найбільший у світі експортер пластикових відходів – Сполучені Штати.
Документ забезпечує можливість для країн, що розвиваються, відхиляти ввезення на їхню територію сміття з інших країн. Угода є обов'язковою для виконання, зазначив виконавчий секретар Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Рольф Пайєт.
За даними ООН, у світовому океані зараз перебуває вже понад 100 млн тонн пластикових відходів. При цьому щороку їхня кількість збільшується ще на приблизно вісім мільйонів тонн, повідомили присутні на конференції експерти. Низка країн, зокрема, США і Канада, вже багато років вивозять пластикове сміття в азійські країни, стверджуючи, що його там належним чином переробляють.
Нагадаємо: вчені знайшли екологічний замінник для пластику. Новий матеріал створений з суміші каучуку і біорозкладного пластику.
Раніше, Європарламент схвалив рішення про відмову від пластикового посуду з 2021 року, а на деяких товарах гігієни тепер писатимуть, що вони несуть шкоду для довкілля.
Як писав Mind, український Уряд також схвалив план з управління відходами до 2030 року. Програма спрямована на побудову в Україні системи управління відходами на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].