Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Європарламент схвалив рішення про відмову від пластикового посуду з 2021 року

Європарламент схвалив рішення про відмову від пластикового посуду з 2021 року

А на деяких товарах гігієни тепер писатимуть, що вони містять шкоду для довкілля

Європарламент схвалив рішення про відмову від пластикового посуду з 2021 року
фото pixabay.com

На голосуванні в Європарламенті прийняли законопроект про заборону одноразового пластикового посуду, який завдає великої шкоди екології і живій природі.

Закон про заборону пластикових тарілок, столових приладів і інших виробів набуде чинності в 2021 році.

На пленарній сесії законопроект підтримали більшість депутатів – 560 осіб, проти виступили лише 35, інформує Deutsche Welle.

«У середу парламент схвалив новий закон, що забороняє одноразові вироби з пластику, такі як тарілки, столові прилади, соломинки і ватяні палички», – йдеться в заяві.

Закон передбачає заборону на продаж, а також накладає ряд обмежень на використання пластикових виробів. Тепер документ має схвалити Рада ЄС.

Згідно з вимогами законопроекту, використання виробів із пластику, у яких поки немає екологічної альтернативи, наприклад пластикових стаканчиків і упаковок для продуктів, має бути обмежене. Країни ЄС повинні самостійно вжити заходів у зв'язку з цим, йдеться в законопроекті.

Крім того, ряд одноразових продуктів, що містять певну кількість пластику, зокрема вологі серветки, жіночі гігієнічні прокладки, обов'язково на упаковці будуть супроводжуватися вказівками про негативну дію на навколишнє середовище.

Цей же законопроект також пропонує збільшення квоти з розділення сміття. До 2025 року не менше 77% пластикових пляшок повинні утилізуватися разом з пластиковим сміттям, до 2030 року цей показник зросте до 90%. Крім того, пластикові пляшки з 2025 року мають як мінімум на 25% складатися з вторсировини, до 2030 року – на 30%.

Згідно з даними Єврокомісії, щороку в Європі в середньому на одного жителя припадає 31,1 кг пластикових відходів, в Німеччині – 37,4 кг. На пластик припадає 85% всього сміття в світовому океані.

Більше про те, хто насправді винен у засміченні планети «одноразовою» тарою, в матеріалі Mind «Пластиковий слід: як корпорації перекладають відповідальність на споживачів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті