Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Іран пригрозив США «ударом у голову» у разі застосування сили Вашингтоном

Іран пригрозив США «ударом у голову» у разі застосування сили Вашингтоном

Тегеран тривожить розширення військової присутності США в Перській затоці

Іран пригрозив США «ударом у голову» у разі застосування сили Вашингтоном
фото Shutterstock

Голова підрозділу Повітряних сил Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Аміралі Хаджизаде пригрозив Сполученим Штатам «ударом у голову» у відповідь на будь-які силові дії проти Ірану. Про це повідомляє DW.

Присутність американських військових у Перській затоці не є загрозою для Тегерана,заявив він після того як Вашингтон вирішив відправити до регіону авіаносець «Авраам Лінкольн» та бомбардувальники «Авіаносець, що має 40–50 літаків та 6000 військових, був для нас серйозною загрозою в минулому, але зараз загрози перетворилися на можливості», – наголосив Хаджизаде. Він додав: «Якщо американці зроблять крок, ми вразимо їх прямо в голову».

Зі свого боку командувач КВІР Хосейн Саламі заявив під час засідання іранського парламенту, що США почали психологічну війну в регіоні.

«Командувач Саламі… представив аналіз щодо того, що американці почали психологічну війну, оскільки прибуття та вихід їхніх військових є звичною справою», – зазначив речник іранського парламенту.

Своєю чергою іранський міністр закордонних справ Джавад Заріф наголосив, що радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон розробляв плани щодо виходу своєї країни з ядерної угоди з Іраном та більш агресивного ставлення до нього ще до того, як обійняв свою посаду. Заріф послався на статтю Болтона у виданні National Review від 2017 року під назвою «Як вийти з ядерної угоди з Іраном».

Як повідомлялося, у відповідь на загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном США відправили до регіону авіаносну ударну групу на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і групу бомбардувальників B-52. Пізніше було ухвалено рішення приєднати до них сили десантно-вертолітного корабля «Арлінгтон» і батареї зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань у межах ядерної угоди. Раніше США вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку та запровадили санкції проти нафтового й банківського секторів іранської економіки.

У відповідь на нинішні дії Тегерана Вашингтон оголосив також про запровадження санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті