Захворіло у світі
5,439,559
Померло у світі
345,589
Вилікувалось у світі
2,185,696
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Іран пригрозив відновити роботи зі збагачення урану

Іран пригрозив відновити роботи зі збагачення урану

Тегеран уже попередив про своє рішення послів Німеччини, Великобританії, Китаю та РФ

Іран пригрозив відновити роботи зі збагачення урану
фото Shutterstock

Іран відмовився виконувати низку зобов’язань у межах так званої ядерної угоди, підписаної у 2015 році за рік після того, як із неї в односторонньому порядку вийшли США. Про це повідомляє BBC.

Президент країни Хасан Рухані заявив, що Тегеран зберігатиме запаси збагаченого урану в країні, а не відправлятиме їх за кордон. Він також пригрозив відновити виробництво високозбагаченого урану через 60 днів.

Зазначається, що Рухані уже направив послам ФРН, Великої Британії, Китаю та РФ повідомлення про прийняте рішення, також було поінформовано й верховного представника ЄС з іноземних справ та політики безпеки Федеріку Могеріні, як координатора ядерної угоди.

У заяві Рухані наголошується, що країни – учасниці угоди не зробили нічого, щоб компенсувати Ірану шкоду від санкцій з боку США, тому Тегерану не залишається нічого іншого, аніж скоротити свої зобов’язання.

Угода була направлена на стримування ядерних амбіцій Ірану в обмін на послаблення санкцій, але після виходу з неї США відносини між Вашингтоном та Тегераном стали дуже напруженими.

Наприкінці квітня  Білий дім заявив, що хоче посилити санкційний тиск на іранську нафтову галузь. Так, зроблені раніше винятки в забороні купівлі іранської нафти, що дозволяли таким країнам як Індія, Китай, Японія та Туреччина й надалі імпортувати її без загрози санкцій з боку США, можуть бути скасовані на початку травня.

У відповідь на це, Іран пригрозив заблокувати поставки нафти з Перської затоки.

Днями Вашингтон направив ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників у регіон Центрального командування ВС США. Цей крок має продемонструвати, що Сполучені Штати готові дати «безкомпромісну відповідь» на будь-яке посягання на свої інтереси або на інтереси своїх союзників у близькосхідному регіоні.

Напередодні стало відомо, що ЄС та Іран практично домовилися про купівлю нафти в обхід американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті