ГПУ розслідує можливе втручання Порошенка та глав НБУ і Мін'юсту в роботу суддів щодо справи ПриватБанку

ГПУ розслідує можливе втручання Порошенка та глав НБУ і Мін'юсту в роботу суддів щодо справи ПриватБанку

Досудове розслідування розпочато за заявами суддів Окружного адміністративного суду Києва

ГПУ розслідує можливе втручання Порошенка та глав НБУ і Мін'юсту в роботу суддів щодо справи ПриватБанку
Фото: УНІАН

Генеральна прокуратура України (ГПУ) внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) і розпочала досудове розслідування за фактом можливого втручання президента Петра Порошенка, глав Мін'юсту та НБУ в роботу суддів під час засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 18 квітня у справі ПриватБанку. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«За результатами розгляду заяви суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Генеральна прокуратура України внесла відомості до ЄРДР і почала досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів вищих посадових осіб держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року. Зокрема, йдеться про ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України», – повідомили в Окружному адмінсуді Києва.

Додамо, що судді колегії, яка ухвалила рішення у справі щодо націоналізації ПриватБанку, написали заяви до Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, судді просили розпочати досудове розслідування стосовно глави держави Петра Порошенка, міністра юстиції Павла Петренка та голови НБУ Якова Смолія шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, аби притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

«Судді зазначили, що керівництво держави, коментуючи їхнє рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність та неупередженість», – сказано в повідомленні.

Нагадаємо: ч. 2 ст. 376 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за втручання в діяльність судових органів.

Раніше, 18 квітня 2019 року, Окружний адмінсуд Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Того ж дня на засіданні РНБО президент Петро Порошенко попросив керівництво Генпрокуратури та Служби безпеки України вивчити можливість притягнення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адмінсуду Києва, які визнали незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті