Захворіло у світі
5,731,837
Померло у світі
356,606
Вилікувалось у світі
2,376,542
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
УЗ достроково погасила 500 млн кредиту Ощадбанку

УЗ достроково погасила 500 млн кредиту Ощадбанку

Виплати банку були здійснені без додаткового залучення кредитних ресурсів, достроково і в повному обсязі

УЗ достроково погасила 500 млн кредиту Ощадбанку
Голова правління ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов
Фото: УНІАН

«Укрзалізниця» здійснила дострокове погашення 500 млн грн першій частині бридж-кредиту Ощадбанку. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив глава правління Євген Кравцов.

«Завдяки поліпшенню операційної ефективності компанія забезпечила дострокове і повне погашення першої частини бридж-кредиту Ощадбанку в розмірі 500 млн грн.», – сказав він.

Кравцов підкреслив, що виплати Ощадбанку здійснені «Укрзалізницею» без додаткового залучення кредитних ресурсів, достроково і в повному обсязі, що стало можливим завдяки поліпшенню операційної ефективності і максимально раціонального використання наявних ресурсів.

«Це є продовженням нашої послідовної політики, коли в період 2017 – 2019 років кредитний портфель «Укрзалізниці» було зменшено на 9,4 млрд грн.», – зазначив глава компанії.

За його словами, своєчасне і належне виконання фінансових зобов'язань є принциповою позицією «Укрзалізниці» і характеризує суспільство як надійного партнера.

Голова правління також нагадав, що бридж-кредит Ощадбанку так само, як і фінансування Державного агентства інфраструктурних проектів України, були залучені в березні 2019 року. Запозичення здійснювались в національній та іноземній валюті для рефінансування частини заборгованості за єврооблігаціями, що додатково знизило потенційні ризики отримання збитків від курсових різниць.

Кравцов зазначив, що надходження компанії в 2018 році були збільшені на 13% в порівнянні з 2017 роком, а чистий прибуток зріс на 78% до аналогічного показника минулого року, незважаючи на зростання ринкової вартості основних складових операційних витрат.

«Ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що додає впевненості інвесторам у виконанні «Укрзалізницею» своїх фінансових зобов'язань», – зазначив глава компанії.

Як повідомлялося, «Укрзалізниця» планує випустити єврооблігації для рефінансування поточної заборгованості.

У березні компанія погасила першу частину єврооблігацій на $150 млн і виплатила черговий процентний дохід по ним. Кредитні ресурси для рефінансування заборгованості були залучені на внутрішньому ринку. Зокрема, їх надали Ощадбанк і Державне агентство інфраструктурних проектів України.

Раніше УЗ відзвітувала про скорочення боргового портфеля з 34,2 млрд грн у грудні 2017 року до 30,8 млрд грн в серпні 2018 роки (на 9,94%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті