Бізнес Tesla з виробництва «сонячних дахів» зазнає збитків – Reuters

Бізнес Tesla з виробництва «сонячних дахів» зазнає збитків – Reuters

Компанія пропонує великі знижки на сонячні панелі, щоб врятувати бізнес

Бізнес Tesla з виробництва «сонячних дахів» зазнає збитків – Reuters
tesla.com

Переважна більшість сонячних елементів, що виробляються на заводі Tesla в штаті Нью-Йорк, йдуть на експорт за кордон, а не використовуються для бізнесу компанії «Solar Roof» («Сонячний дах»), як передбачалося спочатку, передає Reuters.

Експорт сонячних елементів свідчить про проблеми Tesla в цьому бізнесі. Компанія в 2016 році придбала виробника сонячних панелей SolarCity за суперечливі $2,6 млрд, й інвестиція себе не окупила, пише видання.

Tesla  рідко купує сонячні елементи, вироблені його партнером на фабриці Panasonic Corp, стверджує працівник фабрики в Буффало, решта йде в основному іноземним покупцям.

Коли обидві компанії оголосили про партнерство в 2016 році, то вирішили співпрацювати в галузі виробництва сонячних елементів і модулів, а Tesla візьме на себе довгострокове зобов'язання купувати елементи в Panasonic.

Сонячні елементи – це компоненти, з яких складаються сонячні батареї і які власне перетворюють сонячне світло на електрику.

Tesla планувала використовувати їх у своїй сонячних дахах – системі, яка мала виглядати як звичайна черепиця. Це мав бути дуже екологічний проект для екологічно свідомих споживачів, які можуть використовувати енергію сонячного даху для зарядки електромобіля Tesla.

Але досі компанія встановила їх лише декілька десятків по всій країні у зв’язку з проблемами із виробничою лінією.

Інвестори вважають збиткову угоду із SolarCity порятунком дочірньої компанії за рахунок акціонерів Tesla, оскільки до злиття Ілон Маск був головою ради директорів SolarCity, а його двоюрідний брат, Ліндон Рів, був гендиректором компанії.

Відтоді, як Tesla придбала SolarCity в 2016 році, кількість продажів зменшилася більш ніж на 76%, відповідно до фінансової інформації компанії.

Минулого місяця Tesla оголосила про намір протистояти низхідній спіралі, пропонуючи великі знижки на сонячні системи на даху.

Про те, як все світло починалося, – в матеріалі Mind «Ми ніби живемо в майбутньому»: покупці перших «сонячні дахів» від Tesla діляться враженнями».

Між тим у Каліфорнії з 2020 року вирішили заборонити будувати будинки без сонячних панелей на дахах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті