Рада відтермінувала запровадження штрафів для «євроблях»

Рада відтермінувала запровадження штрафів для «євроблях»

Період розмитнення автівок на єврономерах продовжено до 21 серпня 2019 року

Рада відтермінувала запровадження штрафів для «євроблях»
Фото: Shutterstock

Верховна Рада України відтермінувала введення штрафних санкцій (аж до конфіскації авто) для власників автомобілів на іноземній реєстрації, продовживши період їх розмитнення без штрафів до 21 серпня поточного року (раніше – до 21 травня), передає Інтерфакс-Україна.

За відповідні зміни до Податкового кодексу, які були внесені з голосу головою комітету митної та податкової політики Ніною Южаніною в проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з прийняттям закону «Про електронні довірчих послуги» (№8371) проголосували 236 народних депутатів, прийнявши законопроект за основу і в цілому.

Таким чином, термін, протягом якого власники автомобілів на єврономерах можуть розмитнити свій автомобіль, збільшений на 90 днів – з 180 до 270 днів. У той же час розмитнити свої автомобілі їх власники зможуть тільки по 100% -ним ставками акцизного збору.

Нагадаємо: жорсткі штрафні санкції для власників «евроблях» повинні були набрати чинності 22 травня, і передбачали як штрафи, так і можливість конфіскації автомобіля. Власники «евроблях» протягом двох днів мітингували під Верховною Радою з вимогою продовжити період «легалізації».

Крім того, прийнятим законопроектом Рада виключила трансформатори з рідким діелектриком потужністю більше 10000 кВА з переліку звільненого від ПДВ імпорту.

Як повідомлялося, скасувати звільнення від сплати ПДВ імпорту таких трансформаторів просив виробник цієї продукції – «Запоріжтрансформатор», який заявляв, що така пільга для імпортних трансформаторів може привести до ліквідації підприємства через неконкурентоспроможність його продукції.

Крім цього, прийнятим законопроектом Рада на прохання учасників ринку розширила визначення «віскі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті