Deutsche Bank не дозволив провести розслідування транзакцій Трампа та Кушнера – NYTimes

Deutsche Bank не дозволив провести розслідування транзакцій Трампа та Кушнера – NYTimes

Банк вирішив, що краще не розривати стосунки з прибутковими клієнтами

Deutsche Bank не дозволив провести розслідування транзакцій Трампа та Кушнера – NYTimes
фото DR

Спеціалісти в боротьбі з відмиванням грошей в німецькому Deutsche Bank рекомендували в 2016 та 2017 років перевірити численні транзакції за участю компаній, контрольованих президентом Дональдом Трампом і його зятем Джаредом Кушнером, однак отримали відмову банку, повідомляє The New York Times, на яку посилається Reuters.

Газета заявила, що транзакції, деякі з яких стосувалися неіснуючого фонду Трампа, викликали оповіщення в комп'ютерній системі, яка виявляє незаконну діяльність.

Однак керівництво німецького банку, який надав мільярди доларів компаніям Трампа і Кушнера, відхилив оповіщення про підозрілі транзакції, і цю інформацію не було оприлюднено, стверджують п'ять нинішніх і колишніх співробітників Deutsche Bank.

Співробітники служби фінансової безпеки розглянули дані транзакції і підготували звіти про підозрілу діяльність, однак ці звіти не були спрямовані до відділу казначейства, який стежить за фінансовими злочинами, повідомляє газета.

Deutsche Bank спростував цю інформацію. «Банк ніколи не перешкоджав моніторингу дій, які були визначені як потенційно підозрілі», – йдеться в повідомленні фінустанови.

Як стверджують згадані співробітники банку, керівництво банку закрило очі на підозрілі фінансові операції, щоб не руйнувати відносини з прибутковими клієнтами.

Одна співробітниця, яка перевіряла деякі з транзакцій, сказала, що її було звільнено після того, як вона висловила занепокоєння з приводу таких дій банку, повідомляє NYTimes.

Більше про те, чим живе Дональд Трамп та його родина, у матеріалі «Підгледіти за президентом: чим сьогодні цікава книга «Вогонь і лють. Всередині Білого дому Трампа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті