Міненерго хоче покласти спеціальні зобов’язання на «Укргідроенерго» та «Енергоатом»

Міненерго хоче покласти спеціальні зобов’язання на «Укргідроенерго» та «Енергоатом»

Об’єми ПСО буде визначати НКРЕКП

Міненерго хоче покласти спеціальні зобов’язання на «Укргідроенерго» та «Енергоатом»
Фото: pixabay.com

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з ціллю забезпечення суспільних інтересів в умовах функціонування нового оптового ринку електроенергії пропонується покласти на НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» спеціальні зобов’язання (PSO, Public Service Obligation) по поставкам електроенергії для потреб населення на період до 31 грудня 2020 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Виконання спецобов’язків буде виконуватися шляхом продажу виробниками електроенергії постачальникам універсальних послуг (ПУП, забезпечують електроенергією побутових споживачів) за двосторонніми угодами на електронних аукціонах. Порядок проведення аукціонів затверджується Кабміном.

ПУП, згідно з проектом, зобов’язані будуть придбати на аукціонах не менше 80% необхідного об’єму для постачання електроенергії побутовим споживачам.

Оператор системи передачі – НЕК «Укренерго» матиме обов’язки по здійсненню компенсації постачальникам за виконання спеціальних послуг, в разі необхідності покриття їх дефіциту від придбання або продажу електричної енергії побутовим споживачам.

Серед категорій споживачів, які будуть стосуватися спецобов’язки – індивідуальні побутові споживачі, а також колективні побутові споживачі – юридичні особи, створені шляхом об’єднання фізичних осіб та розраховуються за електроенергію за показниками загального засобу обліку.

Об’єми ПСО буде визначати Національна комісія, що виконує регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Раніше повідомлялося, що АМКУ відмовив «Енергоатому» у розслідуванні формули «Роттердам+». «Енергоатом» вказав Антимонопольному комітету на антиконкурентні дії НКРЕКП.

Нагадаємо: НКРЕКП пропонує визначити «Енергоатом» постачальником електроенергії для населення. Компенсувати збитки від продажу електроенергії для населення хочуть за рахунок «Енергоатому», а не ДТЕК Ахметова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті