Ахметов продасть компанію Vega оператору Vodafone – ЗМІ

Ахметов продасть компанію Vega оператору Vodafone – ЗМІ

За інформацією джерела, угода є, але не фіналізована

Ахметов продасть компанію Vega оператору Vodafone – ЗМІ
Рінат Ахметов
Фото УНІАН

Керуюча компанія СКМ Рината Ахметова продає один зі своїх телеком-активів – оператора фіксованого зв'язку Vega. Про це виданню LIGA.net розповіли три джерела на ринку: засновник, топ-менеджер і мідл-менеджер телеком-компаній.

Згідно з повідомленням, покупцем виступить мобільний оператор Vodafone Ukraine. За інформацією джерела, угода є, але не фіналізована.

У СКМ не підтвердили й не спростували інформацію про угоду.

«Ми не коментуємо гіпотетичні угоди і угоди, що не відбулися. Як тільки нам буде що сказати, відразу ж зробимо», – повідомили в прес-службі. У «Vodafone Украина» взагалі вважали за краще не надавати коментарів з цього питання. 

Держуповноважені АМКУ на правах анонімності повідомили, що поки не розглядали заявок від СКМ і «Vodafone Украина» на предмет концентрації ринку.

Сума майбутньої угоди співрозмовникам видання невідома. Директор інтернет-провайдера «Тріолан» Вадим Сидоренко каже, що раніше ціна на подібні активи перебувала в районі 6 річних EBITDA. За показниками 2018 року цей показник становить близько 1 млрд грн.

«Але ціна може залежати від цілей», – уточнює Сидоренко.

За останні півроку СКМ переоформив на Vega кілька цінних активів. Зокрема, їй дісталися залишки частот у діапазоні 2,5–2,7 ГГц, які не пішли на 4G тендер. У цілому йдеться про 554 МГц у різних областях в Україні. У власність Vega перейшли смуги в 2,3–2,4 ГГц у декількох регіонах (у цілому 90 МГц). «Vodafone Украина» отримала у 2018 році на тендері 4G ліцензію на частоти в діапазоні 2,5–2,7 ГГц. 

Загальнонаціональний телеком-оператор Vega надає послуги телефонії (приблизно 450 000 абонентів) та доступу в інтернет (близько 150 000). Дохід компанії у 2018 році склав 641,3 млн грн, що на 4% більше, ніж у 2017-му. EBITDA – 165 млн грн. Крім Vega, в телеком групи СКМ також входить «Укртелеком» – найбільший оператор фіксованого інтернету й телефонії в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло