За часи президентства Порошенко втратив 40% свого багатства – Bloomberg

За часи президентства Порошенко втратив 40% свого багатства – Bloomberg

Статки Порошенка до 2019 року знизилися до $705 млн

За часи президентства Порошенко втратив 40% свого багатства – Bloomberg
фото Офіційний сайт Президента України

За період свого перебування на посту президента України Петро Порошенко втратив статус доларового мільярдера невдовзі після обрання на цю посаду у 2014 році. Про це пише агентство Bloomberg.

Чистий капітал Порошенка знизився майже на 40% – до $705 млн, згідно з індексом Bloomberg Billionaires.

Найцінніший актив Порошенка – Roshen. Він заснував компанію в 1996 році, об'єднавши півдюжини виробників шоколаду, печива і тортів і взявши назву з середніх букв його прізвища. Порошенко став найбільшим в Україні «кондитером» і великим гравцем у цілому регіоні, відкривши фабрики в Росії, Литві та Угорщині.

Обсяг виробництва Roshen, який перевищив 400 000 тонн у 2012-му, впав на 25% за наступні два років після того, як продукцію компанії було заборонено в Росії.

За часи президентства Порошенко втратив 40% свого багатства – Bloomberg
Графік зниження статків Порошенка (чорним) і Ахметова (червоним) за останні 5 років
Джерело: Bloomberg Billionaires Index.

Інші активи Порошенка включають банк, телевізійний канал, страхову компанію та декілька сільськогосподарських і харчових підприємств. Під час президентської передвиборчої кампанії 2014 року Порошенко пообіцяв продати Roshen, але замість цього він передав свою частку в сліпий траст у січні 2016 року, пише видання.

Минулого місяця він програв вибори Володимиру Зеленському, Bloomberg зазначає, що головна причина цього – невдалі спроби Порошенка покласти край корупції.

Інші мільярдери за цей період втратили ще більше грошей. Найбагатша людина в Україні Рінат Ахметов, власник найбільшого промислового конгломерату країни, втратив понад 50% власного капіталу і зменшив свої статки до $5,5 млрд.

Нагадаємо: Порошенко за 2017 рік отримав дохід понад 16,3 млн грн, з яких більша частина – відсотки за депозитами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті