Меркель, Путін та Макрон обговорили врегулювання війни на Донбасі

Меркель, Путін та Макрон обговорили врегулювання війни на Донбасі

Європейські лідери розкритикували російського президента за його рішення видавати російські паспорти в Україні

Меркель, Путін та Макрон обговорили врегулювання війни на Донбасі
Широкіно, Донецька область
фото www.osce.org

Канцлер Німеччини Ангела Меркель провела телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним і його французьким колегою Еммануелем Макронаом. Сторони обговорили майбутнє Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на сході України. Про це заявив офіційний Берлін, передає DW.

Кремль особливо виділив безальтернативність мінських домовленостей «як основи мирного врегулювання».

У свою чергу, Париж і Берлін закликали Москву піти назустріч українській владі для вирішення конфлікту в Східній Україні. Росії слід продемонструвати «необхідні жести», щоб «створити сприятливі умови, що сприяють діалогу», йдеться в заяві, оприлюдненій Єлисейським палацом.

«Настав час приймати рішення, щоб припинити конфлікт на сході України, який ліг важким тягарем на відносини між Росією і Євросоюзом», – підкреслюється в документі.

Канцлер ФРН і президент Франції в розмові з Путіним виступили з критикою квітневого указу, який спрощує процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Сам президент Росії раніше назвав видачу паспортів питанням «чисто гуманітарного характеру».

Раніше, 21 травня, глава Адміністрації президента України Андрій Богдан повідомив, що офіційний Київ розглядає можливість винести на всенародний референдум питання про укладення з Москвою мирних домовленостей, які стосуються конфлікту в Донбасі.

Раніше обраний президентом України Володимир Зеленський під час передвиборчої кампанії висловлювався за розширення «нормандського формату» за рахунок включення в нього Великобританії та США. Ці держави поряд з Україною і Росією є учасниками Будапештського меморандуму, підписаного 5 грудня 1994 року під час саміту Організації з безпеки і співпраці в Європі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло