Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня

НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня

Спільна ініціатива НБУ та міжнародного депозитарію сприятиме збільшенню попиту на ОВДП на міжнародному ринку капіталу

НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня
Фото: Shutterstock

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream, що входить до групи Deutsche Börse Group, 27 травня 2019 року приєднає український ринок до своєї мережі через рахунок, відкритий в Депозитарії Національного банку, та зробить українські державні цінні папери доступними в своїй системі розрахунків.

Про це йдеться у повідомленні на сайти НБУ і зазначається, що банком-кореспондентом та оператором цього рахунку в Україні виступатиме Citibank.

«Запуск першого в історії України «лінку» з міжнародним депозитарієм полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів, номінованих у гривні. Проведення розрахунків через систему Clearstream гарантуватиме їх відповідність міжнародним стандартам і зменшить операційні витрати інвесторів на проведення таких операцій», – пояснюють у центробанку.

За інформацією регулятора, спільна ініціатива сприятиме збільшенню попиту на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), підвищенню їх ліквідності та привабливості на міжнародному ринку капіталу. «Таким чином, український Уряд розширить джерела довгострокового фінансування і зможе знизити вартість запозичень», – наголошують у НБУ.

Крім цього, приєднання до мережі Clearstream дасть змогу поліпшити валютну структуру державного боргу за рахунок збільшення частки фінансування в гривні, збільшить ефективність трансмісійного механізму монетарної політики НБУ, а також сприятиме подальшому розвитку українського ринку капіталу.

«В цьому році ми спостерігаємо суттєве зростання попиту іноземних інвесторів на гривневі ОВДП. Їх портфель перевищив вже $1,5 млрд та продовжує збільшуватись. З відкриттям лінку Clearstream з’явився потенціал для ще більшого зростання частки нерезидентів в українських ОВДП, оскільки вона все ще становить близько 5% від загального обсягу ОВДП в обігу, що значно менше порівняно з іншими країнами, що розвиваються», – зазначив Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Нагадаємо: НБУ виявлено низку проблемних фінансових операцій з цінними паперами, зокрема ОВДП, що проводились професійними учасниками фондового ринку (брокерами) від свого імені, за рахунок і на замовлення юридичних та фізичних осіб, характер яких може свідчити про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті