НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня

НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня

Спільна ініціатива НБУ та міжнародного депозитарію сприятиме збільшенню попиту на ОВДП на міжнародному ринку капіталу

НБУ: Clearstream приєднає Україну до своєї мережі 27 травня
Фото: Shutterstock

Міжнародний центральний депозитарій цінних паперів Clearstream, що входить до групи Deutsche Börse Group, 27 травня 2019 року приєднає український ринок до своєї мережі через рахунок, відкритий в Депозитарії Національного банку, та зробить українські державні цінні папери доступними в своїй системі розрахунків.

Про це йдеться у повідомленні на сайти НБУ і зазначається, що банком-кореспондентом та оператором цього рахунку в Україні виступатиме Citibank.

«Запуск першого в історії України «лінку» з міжнародним депозитарієм полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів, номінованих у гривні. Проведення розрахунків через систему Clearstream гарантуватиме їх відповідність міжнародним стандартам і зменшить операційні витрати інвесторів на проведення таких операцій», – пояснюють у центробанку.

За інформацією регулятора, спільна ініціатива сприятиме збільшенню попиту на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), підвищенню їх ліквідності та привабливості на міжнародному ринку капіталу. «Таким чином, український Уряд розширить джерела довгострокового фінансування і зможе знизити вартість запозичень», – наголошують у НБУ.

Крім цього, приєднання до мережі Clearstream дасть змогу поліпшити валютну структуру державного боргу за рахунок збільшення частки фінансування в гривні, збільшить ефективність трансмісійного механізму монетарної політики НБУ, а також сприятиме подальшому розвитку українського ринку капіталу.

«В цьому році ми спостерігаємо суттєве зростання попиту іноземних інвесторів на гривневі ОВДП. Їх портфель перевищив вже $1,5 млрд та продовжує збільшуватись. З відкриттям лінку Clearstream з’явився потенціал для ще більшого зростання частки нерезидентів в українських ОВДП, оскільки вона все ще становить близько 5% від загального обсягу ОВДП в обігу, що значно менше порівняно з іншими країнами, що розвиваються», – зазначив Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Нагадаємо: НБУ виявлено низку проблемних фінансових операцій з цінними паперами, зокрема ОВДП, що проводились професійними учасниками фондового ринку (брокерами) від свого імені, за рахунок і на замовлення юридичних та фізичних осіб, характер яких може свідчити про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло