НБУ відкликав ліцензію та ліквідував банк «Фінансова ініціатива»

НБУ відкликав ліцензію та ліквідував банк «Фінансова ініціатива»

Ліквідацію здійснено за пропозицією ФГВФО

НБУ відкликав ліцензію та ліквідував банк «Фінансова ініціатива»
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива».

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

«Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись вимогами статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та статті 44 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», прийняв рішення від 21 травня 2019 року № 352-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: минулого року Верховний суд задовольнив касацію НБУ у суперечці ФГВФО щодо банку «Фінансова ініціатива» і повернув одну зі справ до першої інстанції.

Фонд, як тимчасовий адміністратор банку, у судах доводив, що НБУ з порушенням процедури провів списання держбондів, які банк передавав НБУ в заставу за кредитами рефінансування і доходу по них, і вимагав повернути активи в банк.

ФГВФО виграв два спори у Верховному суді на суму близько 1 млрд грн.

Суди трьох інстанцій зобов'язали НБУ виплатити банку «Фінансова ініціатива» 527,4 млн грн, рішення яких і скасував Верховний Суд.

Загалом, станом на початок 2018 року суди скасували 11 рішень НБУ по неплатоспроможним банкам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло