Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Росія – агресор, але з нею треба домовлятись – глава АП

Росія – агресор, але з нею треба домовлятись – глава АП

За словами Богдана, основною метою переговорів є повернення полонених

Росія – агресор, але з нею треба домовлятись – глава АП
Андрій Богдан
фото УНІАН

Глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що Україна і надалі визнаватиме РФ агресором, але попри це переговори з Росією потрібні. Про це він заявив в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Ми вважаємо, що Росія  – країна-агресор, вважаємо, що захоплені наші території. Але і з агресором теж треба розмовляти, тільки не здаючи наші території і наших людей», – сказав він.

Головною метою в ймовірних переговорах з РФ, яка вимагає переговорів української сторони з лідерами так званих «ЛНР» та «ДНР», адміністрація президента бачить у поверненні полонених.

«Ну сенс в переговорах з Росією – хоча б для того, щоб повернути наших людей звідти (з Росії, – ред.). А ще можна знайти дуже багато сенсу, на тій стороні теж живуть наші українці. Вони розмовляють і українською, і російською мовами», – заявив Богдан.

Щодо переговорів з ватажками бойовиків, він сказав, що вони не є «самостійними суб’єктами» та «не приймають рішень».

«Я думаю, що Росія рано чи пізно погодиться (на мир – ред.), питання – за яких умов? Але якщо ми хочемо миру, то розмовляти потрібно. Знаєте, дуже добре кидати на колоду не своє життя, а там гинуть наші українці», – додав він.

Втім прямої відповіді на задане питання Богдан не дав.

Він додав, що Україна йтиме до перемоги, але не ціною людських життів.

«Я більше трьох років був на фронті як волонтер, у мене загинуло там багато друзів. Звичайно, є «необхідні» втрати, але коли є статистика в телевізорі – це одне, а коли це люди, з якими ти вчора розмовляв, курив, спілкувався, то це зовсім інше. І я вважаю, що ми можемо досягти перемоги мирним шляхом. Можливо, це важкий шлях, але думаю, що саме цим потрібно йти»,  – пояснив глава АП.

Нагадаємо:  21 травня президент Володимир Зеленський призначив головою адміністрації президента юриста Андрія Богдана, який раніше був позаштатним радником бізнесмена Ігоря Коломойського.

Як повідомлялось, новопризначений глава АП Андій Богдан розповів про плани Зеленського ініціювати референдум із питання переговорного процесу між Україною та Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті