Білорусь прозвітувала про реалізацію заходів із заміщення брудної нафти

Білорусь прозвітувала про реалізацію заходів із заміщення брудної нафти

Транспортування чистої нафти в українському напрямку ведеться в плановому режимі згідно з графіками прокачування

Білорусь прозвітувала про реалізацію заходів із заміщення брудної нафти
фото www.belneftekhim.by

Білоруський оператор магістрального нафтопроводу ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» в тісному контакті з російською АТ «Транснефть – Дружба» (Брянськ) працює над виконанням етапів дорожньої карти заходів по заміщенню на території Білорусі нафти неналежної якості. Про це йдеться в повідомлення на сайті «Білнафтохіму».

Розроблено та погоджено технологічні регламенти та інші документи, що вимагаються для організації реверсної транспортування нафти з білоруської території.

З 24 травня 2019 року другою гілкою трубопроводу в напрямку російської ЛВДС «Унеча» почалося транспортування забрудненої нафти, накопиченої в резервуарах ЛВДС «Мозир» після першого етапу її витіснення. На 0.00 годин 27.05.2019 з білоруської території відправлено понад 80 000 тонн нафти.

Транспортування чистої нафти в напрямку ВАТ «Мозирський НПЗ» і в українському напрямку ведеться в плановому режимі згідно з графіками прокачування.

ВАТ «Мозирський НПЗ» забезпечує переробку нафти, що відповідає стандарту за якістю, з плановим виробничим завантаженням. Введеться строгий контроль якості на кожній стадії випуску товарної продукції, а також жорсткий контроль вхідної нафтової сировини.

ВАТ «Нафтан» працює на зниженому завантаженні, переробляючи нафту, що надходить нафтопроводом Сургут – Полоцьк і має стандартні показники якості.

Нагадаємо: понад чотири тижні тому Білорусія повідомила нафтопереробним підприємствам і операторам трубопроводів в Європі, що російська нафта, що проходить транзитом по території республіки в країни Європи, сильно забруднена органічними хлоридом, який використовується для очищення нафтових свердловин і прискорення потоку нафти.

Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.

Станом на 14 травня  в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишалось  близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти і «Укртранснафта»  буде перекачувати цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4-6 місяців. У зв’язку із цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.

Росія свою провину визнала і погодилась компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

Про те, чи зможе Україна використати цю ситуацію із прибутком для себе, читайте у матеріалі Mind «Брудна справа: що робити з некондиційною російською нафтою».

З початку травня Угорщина прийняла 60 000 тонн забрудненої нафти Urals по «Дружбі». Весь обсяг надійшов на адресу нафтопереробної компанії MOL, яка  погодилась прийняти і зберігати у себе 100 000 тонн забрудненої нафти. У повідомленні MOL також говориться, що компанія самостійно проведе очистку російської нафти, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло