Білорусь прозвітувала про реалізацію заходів із заміщення брудної нафти
Транспортування чистої нафти в українському напрямку ведеться в плановому режимі згідно з графіками прокачування

Білоруський оператор магістрального нафтопроводу ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» в тісному контакті з російською АТ «Транснефть – Дружба» (Брянськ) працює над виконанням етапів дорожньої карти заходів по заміщенню на території Білорусі нафти неналежної якості. Про це йдеться в повідомлення на сайті «Білнафтохіму».
Розроблено та погоджено технологічні регламенти та інші документи, що вимагаються для організації реверсної транспортування нафти з білоруської території.
З 24 травня 2019 року другою гілкою трубопроводу в напрямку російської ЛВДС «Унеча» почалося транспортування забрудненої нафти, накопиченої в резервуарах ЛВДС «Мозир» після першого етапу її витіснення. На 0.00 годин 27.05.2019 з білоруської території відправлено понад 80 000 тонн нафти.
Транспортування чистої нафти в напрямку ВАТ «Мозирський НПЗ» і в українському напрямку ведеться в плановому режимі згідно з графіками прокачування.
ВАТ «Мозирський НПЗ» забезпечує переробку нафти, що відповідає стандарту за якістю, з плановим виробничим завантаженням. Введеться строгий контроль якості на кожній стадії випуску товарної продукції, а також жорсткий контроль вхідної нафтової сировини.
ВАТ «Нафтан» працює на зниженому завантаженні, переробляючи нафту, що надходить нафтопроводом Сургут – Полоцьк і має стандартні показники якості.
Нагадаємо: понад чотири тижні тому Білорусія повідомила нафтопереробним підприємствам і операторам трубопроводів в Європі, що російська нафта, що проходить транзитом по території республіки в країни Європи, сильно забруднена органічними хлоридом, який використовується для очищення нафтових свердловин і прискорення потоку нафти.
Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.
Станом на 14 травня в українській частині нафтопроводу «Дружба» залишалось близько 350 000 тонн забрудненої хлорорганікою нафти і «Укртранснафта» буде перекачувати цю нафту в Угорщину та Словаччину протягом наступних 4-6 місяців. У зв’язку із цим українська сторона вимагатиме від Росії компенсації.
Росія свою провину визнала і погодилась компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.
Про те, чи зможе Україна використати цю ситуацію із прибутком для себе, читайте у матеріалі Mind «Брудна справа: що робити з некондиційною російською нафтою».
З початку травня Угорщина прийняла 60 000 тонн забрудненої нафти Urals по «Дружбі». Весь обсяг надійшов на адресу нафтопереробної компанії MOL, яка погодилась прийняти і зберігати у себе 100 000 тонн забрудненої нафти. У повідомленні MOL також говориться, що компанія самостійно проведе очистку російської нафти, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].