Угорщина отримала майже 18 тонн брудної нафти після відновлення прокачування «Дружбою» - Reuters

Угорщина отримала майже 18 тонн брудної нафти після відновлення прокачування «Дружбою» - Reuters

З початку травня Угорщина прийняла 60 000 тонн забрудненої нафти Urals

Угорщина отримала майже 18 тонн брудної нафти після відновлення прокачування «Дружбою» - Reuters
фото flickr.com

Угорщина отримала за два дні 17 700 тонн нафти Urals з підвищеним вмістом органічних хлоридів після відновлення прокачування південною гілкою нафтопроводу «Дружба». Про це повідомляє Reuters із посиланням на галузеві джерела.

«Укртранснафта» відновила прокачування нафти в напрямку Європи 20 травня після перерви в поставках 15-19 травня.

За даними джерел, всього з початку травня Угорщина прийняла 60 000 тонн забрудненої нафти Urals по «Дружбі», весь обсяг надійшов на адресу нафтопереробної компанії MOL.

Один зі співрозмовників видання сказав, що MOL направила забруднену нафту на зберігання в резервуари і буде вирішувати питання про переробку цієї сировини окремо.

Раніше угорська MOL, задля якомога швидшого відновлення роботи трубопроводу, погодилась прийняти і зберігати у себе 100 000 тонн забрудненої нафти. У повідомленні MOL також говориться, що компанія самостійно проведе очистку російської нафти, «використовуючи новітні технології з додаванням чистої нафти».

Нагадаємо: проблеми з якістю російської нафти були зафіксовані концерном «Білнафтохім» увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії.

Росія свою провину визнала і погодилась компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

Про те, чи зможе Україна використати цю ситуацію із прибутком для себе, читайте у матеріалі Mind «Брудна справа: що робити з некондиційною російською нафтою».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло