Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Торгова війна між США та КНР може обійтися світу в $600 млрд – Bloomberg

Торгова війна між США та КНР може обійтися світу в $600 млрд – Bloomberg

Економісти агентства змоделювали декілька варіантів розвитку подій між двома країнами та наслідки кожного з них

Торгова війна між США та КНР може обійтися світу в $600 млрд – Bloomberg

Торгова війна між США та Китаєм вступила у нову небезпечну фазу. Мита ростуть і можуть навіть ще збільшитися. Швидке вирішення проблеми все ще можливе з огляду на те, що американський президент Дональд Трампа та його китайський колега Сі Цзіньпін мають зустрітися наступного місяця під час саміту G-20. Але більш імовірним є варіант тривалої, брудної та дуже дорогої торгової війни.

Економісти агентства Bloomberg Ден Хенісон та Том Орлик окреслили основні ймовірні сценарії розвитку подій. Головний висновок: якщо мита будуть розширені та охоплять усю двосторонню торгівлю між країнами, ринки у відповідь обваляться, глобальний ВВП досягне $600 млрд у 2021 році.

10 травня, як повідомлялося, США підняли митні ставки на $250 млрд. Помста була миттєвою: Китай також підвищив тарифи на американський імпорт. Bloomberg Economics прогнозує, що через два роки обсяги виробництва в КНР та США знизяться на 0,5% та 0,2% відповідно. Глобальний обсяг виробництва також знизиться.

А якщо мита ще зростуть? США погрожують 25%-ми митами на весь китайським імпорт. Такий крок, очевидно, без відповіді не залишиться.

«Якщо ви хочете поговорити, двері відкриті; якщо ви хочете битися, ми будемо битися до кінця», – окреслив один із китайських телеведучих настрої в Пекіні.

З урахуванням 25%-х мит на весь імпорт, глобальне виробництво знизиться на 0,8%, в Китаї та США – по 0,5% у 2021 році.

Фінансові ринки вже відчувають коливання від кожного нового заголовку в ЗМІ про торгову війну. Незважаючи на це, акції Китаї та США ростуть у річному вираженні, що свідчить про те, що інвестори все ще сподіваються на мирне врегулювання конфлікту, тобто підписання угоди.

Сценарій Хансона та Орлика додає 10%-е падіння ринку акцій до загальних 25%-х тарифів. У такому разі ВВП Китаю, США та світу буде на 0,9%, 0,7% та 0,6% нижче в середині 2021 року.

Наслідки будь-якого з цих сценаріїв розповсюдяться далеко за межі США та Китаю. Економіст Bloomberg Маєва Казін використала унікальний набір даних Організації економічної співпраці та розвитку, щоб виявити, хто постраждає найбільше.

Її аналіз показує, що найбільше скорочення китайського експорту в США відчують Тайвань, Південна Корея та Малайзія – усі вони входять до ланцюжка поставок Азії. Майже 1,6% продукції Тайваню, для прикладу, пов’язано з експортом КНР в США, при чому найбільшу долю складає електроніка та комп’ютери.

Також аналіз виявив, які країни найбільше залежать віл експорту США в Китай. Канада та Мексика очолюють цей список, хоча їхня доля є меншою, ніж у випадку азійських сусідів КНР.

Ескалація торгової війни вплине й на валютні ринки.

Нагадаємо: після провалу третього раунду переговорів між двома найбільшими економіками світу, Дональд Трамп більш ніж удвічі збільшив мита на китайський імпорт на суму $200 млрд.

Китай відреагував на запровадження штрафних мит на свої товари з боку США. Міністерство фінансів КНР оголосило про підвищення імпортних мит на низку американських товарів загальною вартістю $60 млрд.

Більше про ситуацію можна прочитати в матеріалі Mind «Ніж біля горла Пекіну: як розвивається чергове коло американо-китайської торгової війни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті