Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Засновниця форуму Ukrainian ID закликає Зеленського зупинити геноцид української культури
Партнерський матеріал

Засновниця форуму Ukrainian ID закликає Зеленського зупинити геноцид української культури

Наталія Заболотна звернулась з відкритим листом до президента

Засновниця форуму Ukrainian ID закликає Зеленського зупинити геноцид української культури
Наталія Заболотна

Наталія Заболотна, засновниця Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, звернулась з відкритим листом до президента Володимира Зеленського з проханням невідкладно почати вирішувати питання гуманітарної безпеки та рятувати українську культуру.

Заболотна впевнена, що не може бути успішної економіки й адекватної політики в державі, де суспільство знаходиться під загрозою гуманітарного дефолту та культурного геноциду, влаштованого держчиновниками.

Група українських та закордонних експертів у 2018 році пропонувала уряду план термінових дій у галузі гуманітарної безпеки, проте колишня влада проігнорувала їх. Цей план був результатом роботи першого Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, під час якого фахівці у сферах економіки, культури, технологій, розвитку громад випрацювали дієві рішення для порятунку майбутнього України. Цього року Наталія Заболотна вдруге збере світових та українських лідерів думок, щоб разом розробити стратегічні напрямки розвитку країни, і сподівається, що новий гарант Конституції не закриватиме очі на те, як державна машина вбиває українську культуру, а прийматиме рішення в інтересах українського народу і майбутнього країни.  

«Безжалісна та безкарна ампутація культурної інфраструктури є питанням національної безпеки, Україна й без того лідирує в рейтингах країн Європи з приросту наркоманії, дитячого алкоголізму, який за останні роки суттєво помолодшав – нині наркодиспансери реєструють алкозалежних дітей віком з 11 років», – зазначає Заболотна.

За її словами, все це через відсутність гуманітарної політики в державі, яка не поспішає створювати здорову альтернативу соціальним загрозам, а навпаки – усіляко благословляє ліквідацію головного інструментарію створення культурного, високоосвіченого, ціннісного суспільства.

Заболотна закликала негайно скликати Раду національної безпеки і оборони (РНБО) для розробки заходів з припинення культурного геноциду, який українські держчиновники влаштували проти народу.

«Розуміючи всю глибину гуманітарної кризи, яка перетворюється на фатальну катастрофу, закликаю призупинити виконання законів і наказів, що стосуються реформ системи мистецької освіти, до проведення їхнього незалежного аудиту. І розпочати перевірку рішень Міністерства культури та культурних управлінь органів місцевої влади за період 2014–2019 років для того, щоб мати офіційну статистику та виявити масштаби розкрадань нерухомого майна і притягнути винних до кримінальної відповідальності», – наголошує Заболотна.

Нагадаймо: у червні вдруге відбудеться Міжнародний форум Ukrainian ID.

Більше про концепцію форуму читайте в матеріалі Mind: «Наталя Заболотна: «Якщо держава не займається культурою власних громадян, то нею починає займатися інша держава».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті