НКРЗІ дозволила використання 8 базових станцій забороненої в США китайської Huawei

НКРЗІ дозволила використання 8 базових станцій забороненої в США китайської Huawei

Регулятор також дозволив використання української базової станції «Телевідео»

НКРЗІ дозволила використання 8 базових станцій забороненої в США китайської Huawei
Фото: DR

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ), дозволила використовувати в Україні ще вісім базових станцій системи мобільного зв'язку різних модифікацій виробництва китайської компанії Huawei, яка раніше потрапила під санкції США, а також української «Телевідео».

Таке рішення затвердив регулятор на засіданні 28 травня 2019 року, йдеться в повідомленні на сайті НКРЗІ.

«Відповідно до пунктів 10–12 Технічного регламенту радіообладнання, Положення про порядок і форму ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватись на території України в смугах радіочастот загального користування (далі – Реєстр РЕЗ та ВП), комісія внесла до розділу І Реєстру РЕЗ та ВП інформацію про дев’ять типів радіообладнання: вісім базових станцій системи рухомого (мобільного) зв’язку різних модифікацій торговельної марки Huawei виробництва «Хуавей Технолоджіз Ко., Лтд.», Китай; абонентський передавач IVA 23/28 торговельної марки «Телевідео» виробництва «Телевідео», Україна», – йдеться в повідомленні.

Крім того, комісія внесла до єдиного державного реєстру операторів поштового зв’язку інформацію щодо двох операторів – ДП «Даймекс-Львів» та ТОВ «Бас-Транс-Сервіс».

Як зазначається, оператори зможуть приймати, обробляти, доставляти поштові відправлення на території України, крім території, визнаної тимчасово окупованою відповідно до законодавства та території, на якій тимчасово не здійснюють свої повноваження органи державної влади України.

«Бас-Транс-Сервіс», окрім наведених послуг, зможе виконувати дорученння користувачів щодо поштових переказів та щодо банківських операцій на території України, Італії, Іспанії, Словенії, Франції, Німеччини, Бельгії.

Нагадаємо: Microsoft, слідом за Google, припинила приймати нові замовлення від Huawei Technologies після того, як китайський виробник телекомунікацій і смартфонів був доданий до чорного списку США, що заважає Huawei купувати американські технології.

Раніше, 17 травня, президент США Дональд Трамп вніс Huawei до чорного списку. Цьому передувало підписання главою держави  указу про введення в США надзвичайного стану для забезпечення безпеки інформаційної та комунікаційної інфраструктури країни. Після цього про припинення співпраці з китайською компанією повідомили Google та виробники чипів Intel, Qualcomm, Broadcom і Xiling.

Втім, уже за кілька днів Міністерство торгівлі США тимчасово послабило обмеження, введені проти китайського виробника смартфонів Huawei, щоб спростити перехідний період для тих американських компаній, що мають контрактні домовленості з китайською корпорацією.

Засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що його компанія або збільшить власні постачання чипів, або знайде інші альтернативи, щоб зберегти  своє лідерство у виробництві смартфонів та 5G. До того ж китайський гігант займається розробкою власного програмного забезпечення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло