Омелян: нам потрібна сильна українська авіакомпанія

Омелян: нам потрібна сильна українська авіакомпанія

Міністр сподівається на стабілізацію фінансового становища МАУ до кінця 2019 року

Омелян: нам потрібна сильна українська авіакомпанія
Фото: DR

Міністр інфраструктури Володимир Омелян планує докласти максимум зусиль аби українська авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) не стала банкрутом.

Про це він заявив в другій частині інтерв’ю Mind.

«Мова не йде про банкрутство, у всякому разі я докладу максимум зусиль, аби цього не сталося. Нам потрібна сильна українська авіакомпанія», – наголосив Омелян.

Як він пояснив, по-перше, це посилює переговорну позицію держави з іноземними перевізниками. По-друге, без МАУ неможливо реалізувати хабову концепцію аеропорту Бориспіль. По-третє, потрібно розвивати внутрішні авіаперевезення в Україні, а крім МАУ серйозно ніхто цим напрямком не займається.

«Аби авіакомпанія могла конкурувати на міжнародному ринку, їй потрібен флот не в 40 літаків, а вдвічі-втричі більше. Згадайте історію Turkish Airlines, коли за 10 років, завдяки державній підтримці, авіакомпанія перетворилася на одну з найбільших у світі», – зазначив міністр.

Як він пояснив, Мінінфраструктури (МІУ) та МАУ зараз знаходяться у процесі переговорів щодо надання державної підтримки авіакомпанії.

«З низки питань ми вже досягли взаєморозуміння», – наголосив Омелян і додав, що особисто зустрічався з другим співвласником МАУ Ароном Майбергом півроку тому, – «і тоді ми обговорили ситуацію на авіаційному ринку...».

«Сподіваюся, МАУ зможе стабілізувати фінансове становище вже цього року», – резюмував міністр МІУ.

Нагадаємо: МАУ відзначає лише проміжні результати стабілізації фінансового стану компанії у 2019 році, проте не остаточні, адже ситуація літаками Boeing 737 MAX не додала впевненості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті