Рада НБУ рекомендує спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП

Рада НБУ рекомендує спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП

Також рекомендовано збільшити рівень спеціалізації держбанків для зниження присутності на однакових або суміжних сегментах ринку

Рада НБУ рекомендує спростити доступ фізичних осіб до операцій з ОВДП
Фото: pixabay

Рада Національного банку розглянула питання про політику НБУ щодо державних банків та її вплив на ефективність трансмісійного механізму монетарної політики та затвердила відповідні рекомендації Правлінню регулятора та Уряду.

Про це написав глава ради НБУ Богдан Данилишин у своєму Facebook.

Рада Національного банку затвердила Рекомендації Правлінню НБУ та Уряду щодо впливу державних банків на трансмісійний...

Опубликовано Богданом Данилишиным Вторник, 26 марта 2019 г.

Так, серед рекомендацій Ради НБУ, Кабінету міністрів пропонується спростити доступ фізичних осіб до операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), продовжити роботу з розвитку ринку капіталів та інструментарію синдикованого кредитування держбанків з метою диверсифікації портфелю держбанків, що дозволяє знизити ризики «великих кредитів».

Крім того, пропонується інтенсифікувати роботу щодо реструктуризації NPL, які знаходяться на балансах банків з державною часткою, та поліпшення бізнес-клімату з метою розширення потенційного спектру кредитних стратегій державних банків на корпоративному ринку.

Рада НБУ рекомендує Кабміну при реалізації Стратегії розвитку державних банків,  також враховувати ймовірність їх одночасної переорієнтації на споживче кредитування, що може мати негативні системні ефекти, переглянути у перспективі орієнтир частки ОВДП в структурі активів з 25% (згідно з засадами стратегічного реформування державного банківського сектору) в бік зниження.

Уряду пропонується також збільшити рівень спеціалізації держбанків для зниження присутності на однакових або суміжних сегментах ринку, оновити засади стратегічного реформування державного банківського сектору з урахуванням мети та завдань, які будуть виконувати банки з державною часткою, що дозволить суттєво підвищити ефективність розробки стратегій діяльності банків.

У свою чергу, Правлінню НБУ рекомендовано, зокрема, при прийнятті рішень з монетарної політики враховувати недосконалість монетарного трансмісійного механізму, пов’язану зі значною часткою держбанків в банківській системі України.

Крім того, у процесі макроекономічного моделювання та прогнозування Правлінню НБУ рекомендовано враховувати дію ефекту витіснення, що пов’язано із значною часткою ОВДП в активах держбанків.

Також рекомендовано брати до уваги ймовірність погіршення стану кредитоспроможності позичальників у середньостроковій перспективі внаслідок одночасної концентрації активності держбанків на сегменті роздрібного кредитування.

Нагадаємо: державні банки реструктуризували кредитів торік на 21 млрд грн. В цілому проблемну заборгованість держбанків торік вдалося зменшити на 4,8 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті