В Британії запустили 5G, але поки що тільки у шести містах

В Британії запустили 5G, але поки що тільки у шести містах

Один з британських мобільних операторів оголосив про запуск комерційної мережі п’ятого покоління

В Британії запустили 5G, але поки що тільки у шести містах
фото www.flickr.com/photos/166910135@N07

Британський оператор мобільного зв'язку EE став першим у країні, який запустив високошвидкісний сервіс 5G. Про це повідомляє Phys.org.

EE, що є підрозділом британського телекомунікаційного гіганта BT, запустила 5G в шести великих містах, що включають Белфаст, Бірмінгем, Кардіфф, Едінбург, Лондон і Манчестер. Зазначається, що компанія найближчим часом запустить мережу і в інших містах.

3 липня 5G також збирається запустити інший британський оператор – Vodafone.

Мобільні мережі нового покоління 5G забезпечуватимуть практично миттєву передачу даних та стане «нервовою системою» європейської економіки в таких стратегічних галузях, як енергетика, транспорт, банківська справа і охорона здоров’я, зазначає видання.

EE, як повідомляється, використовує обладнання мережевої інфраструктури 5G від Huawei.

«Ми дуже раді бути одним з партнерів, які підтримують EE, в новій ері більш швидкого та надійного зв’язку 5G у Великобританії», – сказав представник китайської компанії.

Vodafone, своєю чергою, повідомила, що використовуватиме суміш технологій Ericsson и Huawei в своїй мережі, яка матиме «декілька рівнів безпеки».

Нагадаємо: 16 травня американський президент Дональд Трамп підписав указ, який забороняє американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання, яке несе загрозу інтересам країни. Huawei Technologies та її філії внесли до чорного списку.

Першими про припинення співпраці з Huawei оголосили Google та американські виробники чипів для процесорів Qualcomm, Xilinx і Broadcom. На нових пристроях китайської компанії не буде їхнього програмного забезпечення і компонентів.

Слідом за США, Японія і Великобританія приєдналися до блокування Huawei. У Великобританії, де Huawei є одним із найпопулярніших брендів мобільних телефонів, дві найбільші мобільні мережі країни, EE і Vodafone, оголосили, що в результаті рішення Google призупинити співпрацю з Huawei вони не будуть пропонувати телефони Huawei клієнтам 5G-мережі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті