Прийом нафти з «Дружби» в Словаччині та Угорщині увійшов у штатний режим
На території Білорусі поки що триває відкачування брудної нафти

Прийом нафти, що надходить нафтопроводом «Дружба», на приймально-здавальному пункті (ПСП) Будковіце (Словаччина) і Фенешлітке (Угорщина) увійшов у штатний режим. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на заяву радника президента «Транснєфті» Ігоря Дьоміна.
«Триває відкачування нафти з перевищеним вмістом хлорорганіки на території Білорусі від ПСП Адамова Застава (Польща). Імовірно, 8–9 червня на ПСП підійде кондиційна нафта», – додав він.
Нагадаємо: наприкінці квітня концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ по нафтопроводу «Дружба». Транзит нафти в Європу був припинений.
Як повідомлялося, раніше експерти підрахували, що експорт російської нафти Urals у Польщу й Німеччину може вийти на докризовий рівень у липні 2019 року.
Мінськ встановив тарифи на прокачування нафти південною та північною гілками нафтопроводу «Дружба» на своїй території, зокрема на реверс некондиційної нафти в Росію.
Днями про вимоги компенсувати збитки через брудну нафту оголосила й французька нафтовидобувна компанія Total.
На відміну від інших країн-транзитерів Польща не пристала на пропозицію Росії спочатку відновити подачу кондиційної нафти, а потім вирішувати питання компенсацій за завдані збитки. Північна гілка російського експортного нафтопроводу залишається паралізованою з 24 квітня.
Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном – токсичною речовиною із сильними корозійними властивостями, що використовуються як розчинник жирів і парафінів. РФ свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].