Прийом нафти з «Дружби» в Словаччині та Угорщині увійшов у штатний режим

Прийом нафти з «Дружби» в Словаччині та Угорщині увійшов у штатний режим

На території Білорусі поки що триває відкачування брудної нафти

Прийом нафти з «Дружби» в Словаччині та Угорщині увійшов у штатний режим
фото www.flickr.com/photos/bluecorvette/29751384655

Прийом нафти, що надходить нафтопроводом «Дружба», на приймально-здавальному пункті (ПСП) Будковіце (Словаччина) і Фенешлітке (Угорщина) увійшов у штатний режим. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на заяву радника президента «Транснєфті» Ігоря Дьоміна.

«Триває відкачування нафти з перевищеним вмістом хлорорганіки на території Білорусі від ПСП Адамова Застава (Польща). Імовірно, 8–9 червня на ПСП підійде кондиційна нафта», – додав він.

Нагадаємо: наприкінці квітня концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ по нафтопроводу «Дружба». Транзит нафти в Європу був припинений.

Як повідомлялося, раніше експерти підрахували, що експорт російської нафти Urals у Польщу й Німеччину може вийти на докризовий рівень у липні 2019 року.

Мінськ встановив тарифи на прокачування нафти південною та північною гілками нафтопроводу «Дружба» на своїй території, зокрема на реверс некондиційної нафти в Росію.

Днями про вимоги компенсувати збитки через брудну нафту оголосила й французька нафтовидобувна компанія Total.

На відміну від інших країн-транзитерів Польща не пристала на пропозицію Росії спочатку відновити подачу кондиційної нафти, а потім вирішувати питання компенсацій за завдані збитки. Північна гілка російського експортного нафтопроводу залишається паралізованою з 24 квітня.

Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном – токсичною речовиною із сильними корозійними властивостями, що використовуються як розчинник жирів і парафінів. РФ свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло