Болгарія почала закупку американського СПГ

Болгарія почала закупку американського СПГ

Країна стає все менш залежною від російського газу

Болгарія почала закупку американського СПГ
фото www.flickr.com/photos/gellscom/15569059879

Болгарія має намір приєднатися до клубу покупців зрідженого природного газу (СПГ) і висловила готовність купити у Сполучених Штатів дві великих партії цього ресурсу. Про це повідомляє enkorr.

Міністр енергетики Болгарії Теменужка Петкова розповіла, що перший СПГ-танкер доставить вантаж в II кварталі, а другий – в III.

Вона додала, що одна партія СПГ була придбана Болгарією у компанії Cheniere, а друга – у американського підрозділу BP. При цьому посередником в угоді виступив нідерландський трейдер Kolmar NL.

Перший танкер вже прибув на розташований поблизу Афін грецький СПГ-термінал Ревітуса.

Крім того, Болгарія підписала угоду з грецькою державною газовою компанією DEPA на невелику додаткову дрібну поставку ресурсу в рамках реалізації програми із зниження залежності від поставок російського природного газу.

Нагадаємо: 22 травня Болгарія та Греція започаткували будівництво газопроводу, який з'єднає газотранспортні системи двох країн та дозволить зменшити значну енергетичну залежність Софії від Москви.

Як повідомлялось, 2 травня в Брюсселі відбулася перша Енергетична Рада високого рівня США – ЄС для керівників компаній, що працюють у секторі скрапленого природного газу.

Більше про тенденцію до нарощування поставок американського СПГ в країни ЄС можна прочитати в матеріалі Mind «Танкери на марші: 10 тез про американський СПГ замість трубопроводів «Газпрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію