Через зміну клімату компанії втратять $1 трильйон в найближчі 5 років - CNN
Однак при вмінні переорієнтувати свій бізнес вони зможуть отримати вдвічі більші прибутки

Зміни клімату обійдуться найбільшим в світі публічним компаніям в $1 трильйон протягом наступних п'яти років. Воднчас можливості для створення нових екологічних продуктів і послуг для зниження шкоди навколишньому середовищу можуть принести набагато більше прибутку, пише CNN.
Згідно з опитуваннями, зростаючий попит на екологічні продукти та послуги може згенерувати для провідних світових компаній більше $2 трильйонів.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
В опитуванні, проведеному благодійним фондом CDP, в 2018 році взяло участь близько 7000 компаній, включаючи Microsoft, Apple, JP Morgan Chase і Visa.
Також результати показують, що, хоча 80% найбільших компаній очікують серйозних змін у зв’язку зі змінами клімату, включаючи екстремальні погодні умови, деякі компанії ще не вивчили це питання уважно.
«Наша колективна реакція на зміну клімату актуальна, як ніколи, і цілком очевидно, що ці дії не можна відкладати», – йдеться в заяві директора з кліматичних змін CDP Ніколетт Бартлетт.
«Приємно, що компанії повідомляють, що потенційна вигода від запровадження екологічних продуктів набагато перевершує витрати», – додала вона.
CDP закликає компанії і уряди розкривати інформацію, пов'язану зі зміною клімату і скорочувати викиди парникових газів.
Близько 215 найбільших компаній світу підрахували фінансові ризики, визначивши потенційні витрати в розмірі $970 млрд, включаючи списання активів.
Тим часом, 225 великих компаній повідомили про можливості отримання нових доходів, пов'язаних з кліматичними змінами, на суму $2,1 трлн – йдеться про електромобілі, відновлювані джерела енергії та ін.
Розрив між витратами і можливостями означає, що інвестори повинні чекати «значного зрушення в екологічно чистих продуктах і послугах від найбільших світових компаній», зазначають в CDP.
Після того, як в минулому році ООН опублікувала знамениту доповідь про кліматичні зміни і зникнення видів, на великі державні компанії зріс тиск з метою робити більше для боротьби зі зміною клімату.
ООН попереджає про те, що світу залишилося всього 12 років, щоб запобігти кліматичній катастрофі, і закликає до «швидких, далекосяжних і безпрецедентних змін у всіх аспектах життя суспільства».
Нагадаємо, у травневій доповіді ООН ішлося про те, що близько мільйона видів рослин і тварин зникнуть найближчим часом.
Як ми повідомляли, невелика острівна країна Вануату першою подала до суду на нафтові компанії через зміну клімату.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.