У Польщі зафіксували наймасштабніший спалах АЧС

У Польщі зафіксували наймасштабніший спалах АЧС

На фермі, де виявили АЧС, вирощують більш ніж 8000 тварин

У Польщі зафіксували наймасштабніший спалах АЧС
фото pixabay.com

Наприкінці минулого тижня ветеринарні органи Польщі повідомили про третій у 2019 році спалах африканської чуми свиней на комерційній свинофермі. На фермі, де виявили АЧС, вирощують більш ніж 8000 тварин. Це найбільше господарство, яке було уражене вірусом з часу появи АЧС на території Польщі у 2014 році. Про це повідомляє Meat-inform.

Спалах був виявлений на фермі з 8012 сприйнятливими тваринами, лабораторні дослідження підтвердили зараження вірусом 61 свині. Господарство розташоване у місті Волка Вигоновська, у Підляському воєводстві, в зоні підвищеного контролю.

У 2014 році в Польщі було зафіксовано 24 випадки АЧС серед диких кабанів та 2 спалахи захворювання на підприємствах. У 2018 році кількість спалахів вірусу серед диких тварин зросла до 2443, а серед свійських – до 109. У 2019 році вже зафіксували 3 випадки АЧС на господарствах та 1202 спалахи серед диких свиней.

Від африканської чуми свиней постраждало 8 країн Євросоюзу. За данимb Системи оповіщення про хвороби тварин ЄС (ADNS), у 2018 році Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Румунія, Угорщина та Бельгія підтвердили загалом 1335 спалахів африканської чуми серед свійських тварин та про 5321 випадок захворювання диких кабанів.

Більше про африканську чуму свиней і чому ігнорування цієї проблеми є прямим шляхом до провалу, читайте в матеріалі Mind «Уроки АЧС для неаграріїв: як треба діяти в кризовій ситуації».

Про те чому АЧС швидко поширюється Україною, як захищати свинарів та що робити із проблемою дізнатись можна із матеріалу Mind «Чому Україна зазначає великих збитків від Африканської чуми свиней».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті