Видобуток нафти в РФ падає через ситуацію з «Дружбою»
Обсяг видобутку стали нижчими ніж навіть вимагають умови ОПЕК+

Видобуток нафти в Росії падає сильніше, ніж того вимагає угода ОПЕК +, через ремонти і частково через ситуацію «Дружбою». Про це повідомив глава Міненерго РФ Олександр Новак, передає «Інтерфакс».
«По-перше, це пов'язано з тим, що компанії вийшли на ремонт більшою мірою, і в тому числі частково пов'язано з необхідністю відновлення якості нафти в трубі. Ми відновимо цей видобуток, він протягом року все одно буде відновлений. Це просто більш доцільно для прискорення процесу очищення нафтопроводу», – сказав він.
Міністр зазначив, що «це ситуація червня місяця».
19 квітня концерн «Білнафтохім» повідомив, що з Росії по нафтопроводу «Дружба» стала надходити некондиційна нафта. У ній було перевищено вміст дихлоретану – сполуки з сильними корозійними властивостями, яку іноді використовують під час видобутку. Білорусія та інші зарубіжні споживачі російської нафти припинили прийом брудної нафти і її транспортування. «Транснєфть» за участю російської влади веде переговори про врегулювання ситуації і виплати компенсацій.
З 1 січня 2017 року 24 країни ОПЕК + утримували видобуток нафти на рівні жовтня 2016 року, що дозволило знизити надлишки запасів нафти в світі і стабілізувати ціну.
Передбачалося, що угода закінчується в кінці 2018 року, але успіхи США на нафтовому ринку і негативні прогнози щодо попиту на нафту змусили учасників угоди укласти нову угоду. З 1 січня 2019 роки 11 країн ОПЕК і 10 країн не-ОПЕК знижують видобуток на 1,2 млн барелів на добу в порівнянні з рівнем жовтня 2018 року. Всього країни ОПЕК повинні знизити видобуток на 800 000 барелів на добу, не-ОПЕК – на 400 000.
Росія в кінці минулого року домовилася з учасниками ОПЕК +, що буде скорочувати видобуток поступово і на повне виконання зобов'язань за угодою (скорочення на 228 000 барелів на добу відносно жовтня 2018 року) вийде тільки в кінці березня – початку квітня. У підсумку РФ в квітні 2019 року знизила видобуток нафти відносно жовтня 2018 року на 197 000 барелів на добу, трохи не дотягнувши до виконання зобов'язань за угодою ОПЕК +. У квітні Росія скоротила добовий видобуток до 11,23 млн барелів на добу, тоді як зобов'язання ОПЕК + припускають вихід на виробництво нафти в 11,17 млн .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].