США посилили санкції проти нафтового сектору Венесуели
Мінфін заборонив експорт та реекспорт до країни рідини для розбавлення нафти, яка є необхідною для подальшого продажу сировини на світовому ринку

Міністерство фінансів США посилило тиск на венесуельську державну нафтову компанію PDVSA і заборонило експорт та реекспорт до країни рідин для розбавлення нафти. Про це йдеться на сайті відомства.
Зазначається, що ці рідини є необхідними для подальшого продажу важкої венесуельської нафти на світовому ринку.
«Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) вносить поправки в ліцензію 7А ... ліцензію 8 ... і ліцензію 13, які стосуються Венесуели ... уточнюючи, що ці ліцензії не дозволяють операції або угоди, пов'язані з експортом або реекспортом розріджувачів безпосередньо або опосередковано до Венесуели», – значиться у документі.
Агентство Bloomberg уточнює, що розріджувачі використовуються для того, щоб зробити важку нафту більш легкою, а значить і більш привабливою на ринку. Крім того, за даними видання, більша частину нафти у Венесуелі є низькоякісною і щоб її продати, треба розбавити її більш світлими сортами або частково рафінувати.
Джерел також повідомляють, що США планують найближчим часом ввести проти Венесуели «нові економічні рішення», але не уточнили, що саме мають на увазі.
Раніше Reuters повідомляв, що Венесуела може обходити американські санкції через «Роснєфть».
Днями глава «Роснєфті» назвав американські санкції проти Ірану та Венесуели і секторальні санкції проти російських нафтогазових компаній «історичним антирекордом». За його словами, під односторонніми обмеженнями виявилося близько третини світових запасів рідких вуглеводнів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].