Захворіло у світі
58,696,029
Померло у світі
1,388,724
Вилікувалось у світі
37,512,163
Захворіло в Україні
635,689
Померло в Україні
11,075
Вилікувалось в Україні
291,060
Кабмін опублікував постанову про відокремлення ГТС по моделі ownership unbundling

Кабмін опублікував постанову про відокремлення ГТС по моделі ownership unbundling

Цей документ зміни до постанови Кабміну від 1 липня 2016 року, яка регламентує умови анбандлінга.

Кабмін опублікував постанову про відокремлення ГТС по моделі ownership unbundling
Фото: UTG

Кабінет міністрів України опублікував постанову від 5 червня №485, згідно з яким відокремленні газотранспортної системи від НАК «Нафтогаз України» буде реалізовуватися по моделі ownership unbundling. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Документ, опублікований на сайті уряду, вносить зміни до постанови Кабміну від 1 липня 2016 року №496, яка регламентує умови анбандлінга.

Зокрема, документ встановлює, що проект акта про передачу «Нафтогазу» повноважень з корпоративного управління ПАТ «Магістральні газопроводи України» повинен передбачати безумовне повернення повноважень по управлінню Міненерговугілля не пізніше 1 січня 2020 року.

До 20 червня поточного року відповідний проект акта повинен бути розроблений.

Як повідомлялося раніше з посиланням на прес-службу «Магістральних газопроводів України», що OU-модель передбачає подачу заявки на сертифікацію оператора, підписання транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу МГУ, і не вимагає додаткових законодавчих змін.

Згідно із заявою компанії, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розробити детальний план дій, а також скоординувати дії з Європейською комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.

«Додаємо зусилля для належного виконання даного рішення з нашого боку і сподіваємося на співпрацю з усіма учасниками процесу», – заявили в компанії.

Перед засіданням Кабміну будь-які проекти щодо анбандлінга були відсутні в порядку денному, опублікованому на урядовому порталі.

Раніше Гройсман закликав НАК «Нафтогаз України» ухвалити рішення, необхідні для завершення процесу відділення газотранспортного бізнесу по моделі OU. На його думку, вона є найбільш прийнятною і єдиною, яка може бути реалізована до кінця 2019 року.

У свою чергу НАК є прихильником анбандлінга за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти «Газпрому» на $12 млрд. ISO на відміну від моделі OU не вимагає приватизації ГТС України.

Світовий банк в кінці травня заявив, що підтримує модель поділу НАК «Нафтогаз України» за принципом ownership unbundling і очікує публікації відповідної постанови, в якому повинен бути зафіксований повернення «Нафтогазом» МГУ в управління Міненерговугілля для здійснення повноцінного анбандлінга.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті