Кабмін опублікував постанову про відокремлення ГТС по моделі ownership unbundling
Цей документ зміни до постанови Кабміну від 1 липня 2016 року, яка регламентує умови анбандлінга.

Кабінет міністрів України опублікував постанову від 5 червня №485, згідно з яким відокремленні газотранспортної системи від НАК «Нафтогаз України» буде реалізовуватися по моделі ownership unbundling. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Документ, опублікований на сайті уряду, вносить зміни до постанови Кабміну від 1 липня 2016 року №496, яка регламентує умови анбандлінга.
Зокрема, документ встановлює, що проект акта про передачу «Нафтогазу» повноважень з корпоративного управління ПАТ «Магістральні газопроводи України» повинен передбачати безумовне повернення повноважень по управлінню Міненерговугілля не пізніше 1 січня 2020 року.
До 20 червня поточного року відповідний проект акта повинен бути розроблений.
Як повідомлялося раніше з посиланням на прес-службу «Магістральних газопроводів України», що OU-модель передбачає подачу заявки на сертифікацію оператора, підписання транзитної угоди, отримання майна, необхідного для здійснення транспортування газу МГУ, і не вимагає додаткових законодавчих змін.
Згідно із заявою компанії, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розробити детальний план дій, а також скоординувати дії з Європейською комісією, секретаріатом Енергетичного співтовариства, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами.
«Додаємо зусилля для належного виконання даного рішення з нашого боку і сподіваємося на співпрацю з усіма учасниками процесу», – заявили в компанії.
Перед засіданням Кабміну будь-які проекти щодо анбандлінга були відсутні в порядку денному, опублікованому на урядовому порталі.
Раніше Гройсман закликав НАК «Нафтогаз України» ухвалити рішення, необхідні для завершення процесу відділення газотранспортного бізнесу по моделі OU. На його думку, вона є найбільш прийнятною і єдиною, яка може бути реалізована до кінця 2019 року.
У свою чергу НАК є прихильником анбандлінга за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти «Газпрому» на $12 млрд. ISO на відміну від моделі OU не вимагає приватизації ГТС України.
Світовий банк в кінці травня заявив, що підтримує модель поділу НАК «Нафтогаз України» за принципом ownership unbundling і очікує публікації відповідної постанови, в якому повинен бути зафіксований повернення «Нафтогазом» МГУ в управління Міненерговугілля для здійснення повноцінного анбандлінга.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].