Молдовський олігарх Плахотнюк, «господар країни», таємно запропонував федералізувати країну – Кремль

Молдовський олігарх Плахотнюк, «господар країни», таємно запропонував федералізувати країну – Кремль

Росія свою участь у переговорах щодо врегулювання придністровського конфлікту і федералізації Молдови відкидає

Молдовський олігарх Плахотнюк, «господар країни», таємно запропонував федералізувати країну – Кремль
фото www.flickr.com/photos/davey6585

Віце-прем'єр РФ Дмитрій Козак, який є спецпредставником президента Владіміра Путіна з питань співпраці з Молдовою, заявив, що молдовський олігарх, лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію і, зокрема, врегулювати придністровський конфлікт шляхом федералізації Молдови. Про це він розповів в інтерв’ю виданню «Коммєрсант».

За його словами, 3 червня наприкінці зустрічі з представниками Демократичної партії Плахотнюк у присутності своїх соратників у конверті передав пропозиції про умови створення коаліції з Партією соціалістів.

«Ознайомившись зі змістом конверта, ми з подивом побачили пропозиції відверто антиросійської Демпартії про радикальну зміну зовнішньополітичного курсу Молдови з переорієнтацією на Росію та про врегулювання придністровського конфлікту на основі федералізації Молдови. Як бачите, це ідея Демпартії», – сказав Козак.

Він додав, що російська сторона «рекомендувала Партії соціалістів і президенту навіть не розглядати ніяких таємних пропозицій а ні Володимира Плахотнюка, а ні інших партій».

Козак наголосив, що Москва тему врегулювання придністровського конфлікту та федералізації Молдови ні з ким із політичних партій не обговорювала.

Журналісти видання запитали, чому Росія не оголосила Плахотнюка в міжнародний розшук, на що Козак відповів, що Москва зверталася до Інтерполу, але їй відмовили, тому що він є «лідером правлячої політичної партії Молдови».

Нагадаємо: криза в Молдові виникла через небажання лідера Демпартії олігарха Володимира Плахотнюка відмовитися від контролю над держінститутами країни на користь недавно сформованого уряду, внаслідок чого в країні виникло двовладдя.

Нагадаємо: українське МЗС висловило занепокоєння через можливу федералізацію Молдови за російським сценарієм. 

Зазначимо також, що раніше Служба безпеки України повідомляла, що оперативно стежить за внутрішньополітичною ситуацією, що склалася в сусідній Республіці Молдова.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло