Захворіло у світі
6,435,453
Померло у світі
382,093
Вилікувалось у світі
2,764,024
Захворіло в Україні
24,823
Померло в Україні
735
Вилікувалось в Україні
10,440
Баришевський райсуд заборонив Рожковій брати участь в засіданнях правління – НБУ

Баришевський райсуд заборонив Рожковій брати участь в засіданнях правління – НБУ

Регулятор отримав лист від фізособи,в якому йдеться, що 11 червня суд нібито ухвалив рішення про заборону Рожковій брати участь у засіданнях Правління та виконувати покладені на неї посадові обов’язки

Баришевський райсуд заборонив Рожковій брати участь в засіданнях правління – НБУ
Катерина Рожкова
Фото: Flickr

Національному банку України (НБУ) стало відомо про чергову спробу заборонити першому заступнику голови Катерині Рожковій виконувати покладені на неї посадові обов’язки. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема, до Національного банку надійшов лист від фізичної особи, зі змісту якого вбачається, що 11 червня Баришівський районний суд Київської області нібито ухвалив рішення про заборону Катерині Рожковій брати участь у засіданнях Правління та виконувати покладені на неї посадові обов’язки.

Ініціали цієї фізичної особи збігаються з ініціалами одного з ймовірних учасників судової справи, які зазначені на веб-сайті «Судової влади». Водночас жодної відповідної ухвали суду не міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень та, відповідно, Національний банк не отримував її від суду.

«Відповідно до процесуального кодексу ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте, наразі ми ані отримували, ані були присутні при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності. Якщо це так, то Національний банк оскаржить її в передбаченому законом порядку. Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів», – зазначив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нещодавно до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від народного депутата Юрія Савчука з вимогою заборонити Катерині Рожковій виконувати повноваження Першого заступника Голови НБУ.  Нагадаємо, у минулому році депутати Верховної Ради Ігор Луценко та Олександр Дубінін також намагалися у судовому порядку обмежити Катерину Рожкову у виконанні посадових повноважень.

15 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва задовільнив апеляційну скаргу НБУ та підтвердив правомірність виконання Катериною Рожковою своїх посадових обов’язків. Щодо позову Олександра Дубініна Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області взагалі вирішив відмовити у відкритті провадження у справі.

Нагадаємо: у квітні 2018 року суд заборонив Рожковій виконувати обов'язки замголови НБУ та брати участь у засіданнях правління Нацбанку. Суд задовольнив заяву народного депутата Ігоря Луценка про забезпечення його позову щодо замголови НБУ. Пізніше НБУ оскаржив ухвалу суду щодо відсторонення Рожкової в апеляційному порядку. Нацбанк подав заяви до Вищої ради правосуддя та правоохоронних органів щодо перевірки дій судді.

«Національний банк занепокоєний ситуацією, коли українські суди дедалі частіше стають інструментом тиску на роботу центрального банку. Ці обставини вкотре наглядно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту політичного тиску на органи державної влади», – наголошує регулятор.

Цікаво, що саме цей суд нещодавно призупинив ліцензію авіакомпанії SkyUp Airlines.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті