Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Країни Балтії та Польща підпишуть «дорожню карту» відокремлення їхніх електросистем від РФ

Країни Балтії та Польща підпишуть «дорожню карту» відокремлення їхніх електросистем від РФ

Натомість вони будуть синхронізовані з електросистемами ЄС

Країни Балтії та Польща підпишуть «дорожню карту» відокремлення їхніх електросистем від РФ
Юрій Ратас, прем'єр Естонії
фото www.facebook.com/ratasjuri

Прем'єр Естонії Юрі Ратас разом з главами урядів країн Балтії, Польщі та головою Європейської комісії підпише на червневому засіданні Ради ЄС «дорожню карту» синхронізації електросистем з ЄС і від'єднання їх від Росії.  Про це повідомляє «Інтерфакс».

Таке рішення було прийнято на засіданні естонського уряду в четвер.

За словами Ратаса, «будівництво необхідної для синхронізації інфраструктури йде повним ходом, проте політична підтримка на найвищому рівні і узгоджені етапи будівництва додадуть ще більше впевненості в успіху проекту».

«Звичайно, ключову роль зіграла позиція ЄК, що синхронізація є для них пріоритетним проектом, що відповідає інтересам всієї Європи. Тому ми вже отримали і можемо розраховувати і в майбутньому на помітну фінансову підтримку з боку Європейського союзу для втілення в життя цього проекту», – сказав естонський прем’єр.

Він додав, що на сьогоднішній день Естонія, Латвія і Литва виконують роботу точно за графіком, «щоб наші електромережі змогли синхронізуватися із Західною Європою до 2025 року».

Як повідомили в уряді, від'єднання естонських електросистем від Росії і синхронізація їх з Європою є необхідною, перш за все, для забезпечення енергетичної безпеки. В майбутньому країни Балтії стануть частиною чинного за єдиними правилами внутрішнього ринку енергії Європейського союзу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті