Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
НБУ дозволив нерезидентам брати кредити в гривні для покупки ОВДП

НБУ дозволив нерезидентам брати кредити в гривні для покупки ОВДП

Це зроблено для спрощення залучення іноземних інвестицій в Україну

НБУ дозволив нерезидентам брати кредити в гривні для покупки ОВДП
Фото Shutterstock

Національний банк України (НБУ) дозволив банкам здійснювати короткострокове фінансування у гривні юридичних осіб-нерезидентів для придбання ними облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається в повідомленні, це зроблено «для спрощення іноземних інвестицій в Україну».

Таким чином з сьогоднішнього дня, 14 червня 2019 року українські банки зможуть надавати іноземним компаніям та банкам під зазначені цілі гривневі кредити, а також проводити операції на умовах форвард та своп на строк, що не перевищуватиме 14 робочих днів.

«Нещодавній запуск «лінку» з міжнародним депозитарієм Clerstream усунув технічні перешкоди для припливу іноземних інвестицій у державні облігації. Дозвіл банкам фінансувати такі операції у гривні дає інвесторам змогу краще планувати свою участь в аукціонах з розміщення ОВДП і на вторинному ринку. Це підсилюватиме їх інтерес до українського ринку», – зазначив заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Також у відповідь на чисельні звернення українського бізнесу, Національний банк уточнив, що «суб’єкти господарювання можуть розраховуватися за торговельними зовнішньоекономічними договорами як валютними, так і гривневими платіжними картками, якщо операція не перевищує 150 тис. гривень».

Ці зміни передбачені затвердженою 13 червня поточного року постановою правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (№77).

Як раніше повідомляв Mind, НБУ виявив низку фінансових операцій з цінними паперами, зокрема ОВДП, що проводились брокерами від свого імені, за рахунок і на замовлення юридичних та фізичних осіб, що може свідити про відмивання незаконних доходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті